Makss Verstapens šodien F1 čempionāta posmā ASV piedzīvoja neveiksmi pitstopā, taču atguva vairākas zaudētās pozīcijas. “Red Bull” pilots apdzina Šarlu Leklēru un Luisu Hamiltonu, izcīnot uzvaru, bet viņa pārstāvētā komanda nodrošinājusi titulu Konstruktoru kausā.

Kvalifikācijas uzvarētājam Karlosam Saincam jau pats sacensību sākums izvērsās neveiksmīgs. Verstapens no otrās pozīcijas paātrinājās ātrāk un pirmajā līkumā jau iebrauca kā līderis, bet Džordžs Rasels, pa iekšmalu mēģinot apdzīt komandas biedru Hamiltonu, aizķēra Sainca mašīnu. “Ferrari” pilots bija spiests doties boksos, lai izstātos.

Pirmā apļa izskaņā Verstapenam sekoja Hamiltons, uz augsto trešo vietu bija pacēlies Lenss Strols, aiz viņa brauca Rasels un Sebastians Fetels. Pirmajā desmitniekā atradās arī Serhio Peress un Šarls Leklērs, kuri bija saņēmuši starta vietu sodus.

Turpmākajos apļos Verstapens iekrāja nelielu, bet drošu pārsvaru. 12. apļa beigās Hamiltons no otrās pozīcijas pirmais devās boksos, bet pēc apļa pēc jaunām riepām iebrauca arī Verstapens.

Valteri Botass 17. aplī izlidoja no trases un iestrēga grants joslā, kā rezultātā trasē devās drošības mašīna. Pirms tam otrajā vietā bija nonācis Leklērs, kurš izmantoja izdevību nomainīt riepas drošības mašīnas perioda laikā, nezaudējot tik daudz, kā tas būtu normālos apstākļos.

Tikmēr Peress bija aizcīnījies jau līdz trešajai pozīcijai. Rasels atkrita aiz viņa, jo bija spiests izciest piecu sekunžu sodu, kas sportistam tika piespriests par sadursmes izraisīšanu ar Saincu. Leklērs trasē atgriezās starp viņiem, ieņemot ceturto pozīciju.

22. aplī cīņas atsākās, līderu starpā pozīciju maiņa nenotika, bet tālāk aizmugurē notikumi bija krietni spraigāki. Fernando Alonso uzsāka apdzīšanas manevru pret Strolu, kurš vēlu izlēma bloķēt konkurentu un abi sadūrās. Strols ar sadauzīto spēkratu palika stāvam trasē, bet Alonso, neskatoties uz triecienu pret barjeru, spēja aizbraukt līdz boksiem un pat atgriezties trasē. Drošības mašīna pie darba tika jau otro reizi.

26. aplī sacensības turpinājās zaļo karogu režīmā. Leklērs drīz vien uzsāka cīņu ar Peresu, pirmais mēģinājums bija nesekmīgs, bet pēc tam “Ferrari” braucējam izdevās pacelties uz trešo vietu.

Verstapens tikmēr sūdzējās par problēmām ar mašīnu, bet atkal bija nokļuvis pāris sekundes priekšā Hamiltonam, kurš 35. aplī devās otrajā pitstopā. Verstapens pēc apļa darīja to pašu, bet notika aizķeršanās pie viena no priekšējiem riteņiem, kā dēļ tika zaudēts vērtīgs laiks. Priekšā nokļuva ne vien Hamiltons, bet arī Leklērs, kurš pitstopu veica tajā pašā aplī.

Uz kādu laiku vadībā bija nokļuvis veterāns Fetels, bet Hamiltons viņu apdzina. Verstapens tika garām Leklēram, bet vēl desmit apļus pirms finiša Hamiltons bija vairāk nekā divas sekundes priekšā. Jau kronētais 2022. gada F1 čempions ātri vien panāca titulēto konkurentu, apdzina viņu un izcīnīja uzvaru ASV posmā.

Hamiltons finišēja piecas sekundes tālāk, trešo vietu izcīnīja Leklērs, bet aiz viņiem palika Peress un Rasels. Ātrs sacensību beigās bija Lando Noriss, kurš veica vairākas apdzīšanas un finišēja sestais. Alonso neticamā veidā pēc avārijas spēja aizcīnīties līdz septītajai vietai. Fetelam bija aizķeršanās pitstopā, kas lika zaudēt laiku, bet pēdējā aplī spraigā cīņā par astoto vietu viņš uzveica Kevinu Magnusenu. Pirmo desmitnieku noslēdza Juki Cunoda.

Līdz ar Verstapena uzvaru un Peresa ceturto vietu “Red Bull” komanda ir nodrošinājusi uzvaru šīs sezonas Konstruktoru kausā. Tas noticis īsi pēc tam, kad 78 gadu vecumā pēc smagas slimības mūžībā aizgājis komandas īpašnieks Dītrihs Matešics.

Šajā F1 čempionāta sezonā vēl jāaizvada trīs posmi, nākamais no kuriem jau pēc nedēļas notiks Meksikā.

ASV “Grand Prix” rezultāti:

F1 kopvērtējums: