Igauņu sportists Ots Tanaks šīs sezonas izskaņā ir nolēmis likt punktu sadarbībai ar Hyundai komandu.

Ots Tanaks, kurš 2019. gadā kļuva par pasaules rallija čempionu, Dienvidkorejas rūpnīcai negaidīti pievienojās uz 2020. gada sezonu, uzreiz pēc tam, kad Toyota sastāvā beidzot izcīnīja savu šobrīd vienīgo čempiontitulu. Trīs pavadītās sezonās igaunim ir izdevies izcīnīt piecas uzvaras, trīs no tām šosezon.

Jau pērn Tanaks ik pa laikam izteica kritiku komandas virzienā, tostarp arī televīzijas tiešraidēs. Lai gan šī sezona Vācijā bāzētajā komandā Tanakam ir izdevusies ievērojami labāka par iepriekšējām, no igauņu sportista joprojām ļoti daudz varēja dzirdēt kritiku ne tikai par mašīnas uzvedību un izturību, bet arī par jauno komandas vadītāju Džulienu Monsē.

Ots Tanaks
Ots Tanaks šīs sezonas vidū bija nepārspējams

Tanaks savā paziņojumā sociālajos tīklos ziņo: “Šis ir personīgs lēmums, kuru esmu pieņēmis ar rūpīgiem apsvērumiem un respektu pret komandu. Tomēr es jūtu, ka esmu savas karjeras posmā, kurā man nepieciešams pieņemt jaunus izaicinājumus.”

Sportists arī ziņo, ka ir lepns par visiem kopā izcīnītajiem sasniegumiem un vērš uzmanību uz šīs sezonas otrajā pusē veikto progresu. Jāpiezīmē, ka Hyundai savu Rally 1 klases automašīnu sāka izstrādāt vēlāk par konkurentiem. Tas rezultējās vājā sezonas sākumā, taču šobrīd tieši Tanaks ir tuvākais sekotājs šī gada čempionam Rovanperam. Igaunim izdevās izcīnīt ļoti spožu uzvaru Somijas rallijā, kas ierasti ir Toyota teritorija.

Nav zināms, ko tālāk darīs 35 gadus vecais Tanaks, taču nav izslēgts, ka spotists beigs karjeru. Pretējā gadījumā, ļoti iespējams, redzēsim atgriešanos M-Sport vienībā, kurā Tanaks uzsāka savu karjeru un izcīnīja arī pirmās divas WRC uzvaras.