Svētdien ASV posmā izcīnīto uzvaru Makss Verstapens veltījis mūžībā aizgājušajam “Red Bull” komandas īpašniekam Dītriham Matešicam. Otrās vietas ieguvējs Luiss Hamiltons atzinis, ka Verstapens bijis pārāk ātrs, lai varētu viņu uzveikt, tikmēr dalītās jūtās par izcīnīto trešo vietu ir Šarls Leklērs.

ASV posma oficiālais video apskats >>

Verstapens uzvaru velta Matešicam

Verstapens vadību pārņēma jau startā, bet otrajā boksu apmeklējumā gadījās aizķeršanās ar vienu no riteņiem, kā rezultātā holandiešu pilots atkrita aiz Hamiltona un Leklēra. Turpinājumā viņam abus sāncenšus izdevās apdzīt un sasniegt uzvaru. Serhio Peress finišēja ceturtais, un “Red Bull” nodrošināja uzvaru šīs sezonas Konstruktoru kausā.

“Šī uzvara nenāca viegli,” atzina Verstapens. “Viss izskatījās labi, bet tad bija šis ilgais pitstops. Nācās izcīnīt savu ceļu atpakaļ uz pirmo pozīciju. Atdevām visu, ko varējām. Šī mums bija smaga nedēļas nogale un uzvaru pavisam noteikti veltam Dītriham. Pēc tā visa, ko viņš visu labā ir izdarījis, uzvara bija vienīgā, ko šodien varējām dot pretī. Lai gan pēc otrā pitstopa situācija neizskatījās spoži, izdarīju visu iespējamo un braucu uz pašas robežas, lai atgrieztos vadībā.”

Jāpiemin, ka Verstapenam šis bija 13. panākums šosezon, un tas ir līdz šim Mihaelam Šūmaheram un Sebastianam Fetelam piederošā F1 rekorda atkārtojums. Vairāk uzvaras vienas sezonas laikā visā čempionāta vēsturē nav guvis neviens, bet Verstapenam vēl priekšā trīs sacīkstes, lai kļūtu par absolūto rekordistu.

Hamiltons tuvu pirmajai uzvarai sezonā

“Mercedes” pilots Hamiltons Ostinā bija tuvāk uzvarai nekā citos šogad notikušajos F1 posmos. Pēc starta viņam izdevās pacelties uz otro vietu, bet pēc tam nonākt vadībā, kad septiņkārtējais pasaules čempions apdzina pitstopā vēl nepabijušo Sebastianu Fetelu, savukārt Verstapenam gadījās aizkavēšanās boksos.

“Gribu veltīt uzslavas savai komandai,” sacīja Hamiltons. “Ieradāmies šajā trasē ar uzlabotu mašīnu, un mums ir izdevies pietuvoties. Cīņa bija ļoti spraiga, atdevu visu, ko varēju, lai noturētos priekšā. Konkurenti tomēr šajā dienā bija nedaudz ātrāki. “Red Bull” aizvadīja labu sacīksti, ar labu stratēģiju. Kad nokļuvu vadībā, jutos sajūsmināts – visu gadu esam smagā darbā uz to gājuši. Sajūta bija tik ļoti cerīga. Tas nekas, ka zaudējām, turpināsim iesākto. Atlikušajos trīs posmos darīsim visu, ko spēsim. Uzvara kaut kādā brīdī pie mums atnāks.”

Leklērs nav apmierināts ar riepām

“Ferrari” braucējs Leklērs uz šo posmu saņēma jaunu dzinēju un turbīnu, kā rezultātā pienācās desmit starta vietu sods. Sacensības uzsācis no otrā desmitnieka, viņš spēja aizcīnīties līdz trešajai vietai, ceļā uz to apdzenot Peresu.

“Ņemot vērā, ka startēju no 12. pozīcijas, pjedestāls ir labs sasniegums,” teica Leklērs. “Tomēr, skatoties uz sacīksti no otras puses, ir neliels sarūgtinājums. Ātrums bija, bet sacensību izskaņā riepas bija pārāk nolietojušās. Aizvadīju jauku cīņu ar Serhio un pēc tam ar Maksu, bet turpmāk mums jābūt spējīgiem izrādīt viņiem lielāku pretestību. Man ir ļoti paveicies, ka varu būt “Ferrari” pilots un to labi apzinos, bet mums visiem jāturpina smagi strādāt. Turpināsim to darīt un ceru, ka nākamgad uzvarēsim.”