“Alpine” komanda ir uzvarējusi apelācijā pret “Haas” protestu, kura rezultātā Fernando Alonso tika atņemta F1 posmā Amerikā izcīnītā septītā vieta. Spāņu pilots savu pozīciju nu ir atguvis.

Pēc sadursmes ar Lensu Strolu bija bojāta Alonso pilotētā mašīna un tai nolūza labās puses spogulis. Alonso finišu sasniedza septītais, bet “Haas” komanda, kuras pilots Kevins Magnusens ierindojās devītajā vietā, iesniedza protestu, uzsverot, ka Alonso braucis ar bīstami bojātu spēkratu. Tiesneši protestu apmierināja, piešķirot vaininiekam 30 sekunžu sodu, kas viņu atmeta uz 15. pozīciju.

“Alpine” vienība nekavējās iesniegt apelāciju, protestējot pret šādu lēmumu. Alonso kādā intervijā arī izteicās, ka gadījumā, ja viņam piešķirtais sods tiks saglabāts, tas radīs lielu problēmu čempionātam. Tādā gadījumā, pēc viņa vārdiem, dažkārt pat 70% no dalībniekiem varētu būt spiesti izstāties, jo mašīnas ir bīstami bojātas. “Alpine” savā protestā norādīja, ka sacīkšu kontrole nebija informējusi piloti par to, ka viņa mašīna ir kļuvusi bīstama, savukārt “Haas” par 24 minūtēm nokavējusi protestiem atvēlēto laiku.

FIA ceturtdien sākotnēji nāca klajā ar paziņojumu, ka “Alpine” protestu nevar pieņemt, jo nav paredzēts, ka pret tiesnešu lēmumiem tādu var iesniegt. Tomēr “Alpine” pretī lika svarīgu faktu, ka tā tikai sacīkšu dienas vakarā plkst. 20:53 tikusi informēta, ka “Haas” protesta iesniegšana bijusi nokavēta par 24 minūtēm.

Līdz ar to pagājušajā naktī Mehiko tika rīkota vēl viena noklausīšanās, kurā tika secināts, ka “Haas” bija iespējas protestu iesniegt laicīgi. Tas savukārt nozīmē, ka sākotnējais protests atzīstams par nepieņemamu, bet Alonso ir atdota izcīnītā septītā vieta.