Šis ir sezonas augstākais punkts. Ja ne intrigas ziņā, tad vismaz ģeogrāfiski. 2200 metrus virs jūras līmeņa Brāļu Rodrigesu trase un Mehiko GP ir nesaudzīga gan pret braucējiem, gan mašīnām, šajos apstākļos ķerot skābekli, kas te ir krietni mazāk kā citās trasēs.

Vietējai publikai par prieku…

Iespējams, šogad Meksikai ir viena no labākajām izredzēm pēdējā pusgadsimta laikā redzēt savu braucēju cīņā par uzvaru. Titula cīņa ir izšķīrusies abās frontēs – Makss Verstapens nodrošinājis triumfu braucēju ieskaitē, bet “Red Bull” komanda konstruktoru kausā. Pavēlēm vairs liela jēga nav, turklāt mēs esam noskaidrojuši, ka Serhio brauc labākajā komandā.

Ir tikai viens ‘bet’. Posmos, kuros abas “Red Bull” mašīnas sasniegušas finišu, Peress guvis virsroku pār savu komandas biedru tikai trīs reizes, turklāt visās ar lielu šķipsniņu veiksmes. Protams, abiem buļļiem braucot pa priekšu, Peresa uzvara būtu skaists mārketinga gājiens, bet būsim godīgi, Verstapens nebūs braucējs, kurš piekāpsies, lai izdabātu publikai. Makss joprojām ir favorīts #1, lai ko domātu tūkstošiem aizrautīgu fanu tribīnēs.

“Ferrari” noturēs?

Arī Karlosam Saincam negūstot punktus pēdējos divos posmos “Ferrari” pēc pārdzīvojumiem bagātas sezonas saglabā 53 punktu rezervi pret “Mercedes”. Neveiksme dažādos brīžos vērsusies abu vienību virzienā, tomēr, domājot par nākamo sezonu, lielus uzlabojumus pašreizējām mašīnām nevaram gaidīt un “Ferrari” ātrums nekur nav zudis.
Ja “Mercedes” cer iesaistīties cīņā, abiem braucējiem jādemonstrē perfekts sniegums un jācer uz sarkano neveiksmēm. Amerikas GP pierādīja, ka Hamiltona un Rasela arsenālā nav tādu ieroču, lai uzvarētu, pat gadījumos, kad Verstapens pavada mūžību pie mehāniķiem, Leklērs startē tālu aizmugurē, bet pole position ieguvējs Saincs avarē jau pirmajā aplī. Ja cīņu par otro vietu konstruktoru kausā var saglabāt dzīvu, “Mercedes” jārīkojas tagad, te un tūlīt.

Pārvākties nepārspētam

Estebans Okons nesen izraisīja pretrunīgu reakciju līdzjutēju vidū, norādot, ka tikai viņam un Luisam Hamiltonam izdevies cīnīties vienā komandā ar Fernando Alonso kā līdzīgam ar līdzīgu. Skaitļi nemelo – duelī par 8. vietu kopvērtējumā Okonam ir 14 punktu handikaps. Alonso fani noteikti atzīmēs, ka tam būtu jābūt mazākam, kaut vai pēc diskutablā soda, ko pēc sacensībām Teksasā piešķīra Alonso.

Alonso spožums komandā apvienots ar Okona stabilitāti. Vēl pirms pāris gadiem francūzis tika dēvēts par karstgalvi, kurš neatstās vietu pat komandas biedram vai par apli ātrākam braucējam, tomēr Estebans nav nekāds iesācējs vairs un lēni, bet stabili gūtie punkti palīdzējuši gūt virsroku gan pār komandas biedru, gan galvenajiem sāncenšiem no “McLaren”. Vai Okons saglabās savu pozīciju līdz sezonas izskaņai?

Sausā sērija

Valteri Botass ir vienīgais braucējs, kurš pēdējos 10 posmos nav guvis punktus. Nevarētu teikt, ka viņā sniegums ir pasliktinājies. Rūpnīcas atbalsta komandu budžeti ir lielāki, tādēļ tās spēj efektīvāk attīstīt spēkratus sezonas gaitā un vienībām kā “Alfa Romeo” un “Haas” pirmie posmi ir paši svarīgākie. Tomēr diez vai Hinvilas vienība gaidīja tik bezcerīgu turpinājumu, kas bieži saistāms ar dažādām tehniskām ķibelēm.
No 2026. gada “Sauber”/”Alfa Romeo” nonāks “Audi” apgādībā. Komandas filozofijai būs jāmainās un līdzīgi kā “BMW” laikos mērķi būs ievērojami augstāki. Vācu bosiem noraugoties, labs sniegums noteikti ļaus ievilkt ‘+’ zīmi piezīmju blociņos. Botasa gadījumā jāuzmanās, ka vilciens līdz tam jau nebūs aizbraucis… Papildus tam, “Aston Martin” komanda nu vairs ir tikai 1 punktu aizmugurē.

Tagad vai nekad

Vēl vienas durvis aizcirtušās Mika Šūmahera deguna priekšā. Viņa vārds ilgāku laiku tika saistīts ar “Williams” komandu, kas nosliecās par labu Loganam Sardžentam. Līdz ar to Mika vienīgā opcija pagaidām ir “Haas” komanda, kas izteikusi ultimātu – jāgūst punkti!
Ostinā Miks pat atradās priekšā Magnusenam, kad prātīgi devās boksos pēc jaunām riepām, kamēr Magnusens pārgalvīgi palika trasē, ignorējot jebkādas “Pirelli” prognozes par vidējā sastāva riepu izturību, Tas atnesa rezultātu – Kevins finišēja punktos, kamēr Šumahers palika aiz labāko desmitnieka. Vācieša rīcībā nav mašīna, ar ko normālos apstākļos finišet desmitniekā, tādēļ eksperimentiem jākļūst par normu. Pēc gada vai diviem “Audi” var pamest glābšanas riņķi (vai četrus riņķus), taču dinamiskajā F1 vidē līdz tam redzeslokā nonāks jauni braucēji. Žēlastības nebūs – Mikam pēdējos posmos jāiet uz pilnu gonku, citādi tie var būt pēdējie posmi viņa karjerā.

Piedalies F1 prognožu spēlē!
Ieskaties F1 kalendārā!
Izbaudi sacīkstes F1TV vai Viaplay!
Pievienojies F1 līdzjutēju klubam!