“Ferrari” rūpnīca pēc ilga pārtraukuma nākamgad atkal cīnīsies par uzvaru Lemānas 24 stundu sacensību absolūtajā ieskaitē. Nedēļas nogalē tika prezentēts tās jaunais prototips un tā krāsojums.

Jaunajam “Le Mans Hypercar” (LMH) klases sacīkšu spēkratam dots nosaukums “Ferrari 499P”, kur “499” apzīmē kubatūru uz vienu cilindru, bet P ir vārda “prototips” pirmais burts. Iespaidīgais kaujas agregāts aprīkots ar V6 divu turbīnu benzīna motoru.

Nākamgad ar šo auto oficiālā rūpnīcas komanda “AF Corse” startēs FIA WEC izturības sacīkšu pasaules čempionātā, tostarp piedalīsies Lemānas 24 stundu sacensībās.

Jau iepriekšējos gadus “AF Corse” veiksmīgi pārstāvējusi “Ferrari” rūpnīcu GT kategorijā – kopš 2012. gada, kad tika atjaunots pasaules čempionāts, četras reizes šīs komandas piloti izcīnījuši titulus “GTE Pro” klasē. Zem “AF Corse” karoga “Ferrari” startēs arī LMH klasē, bet piloti visticamāk tiks izvēlēti no GT programmas.

Krāsojums izvēlēts līdzīgs kā 1972. un 1973. gadā, kad rūpnīca ar panākumiem startēja pasaules čempionātā. Pirmajā no šīm sezonām tai arī izdevās uzvarēt komandu ieskaitē. Tikmēr Lemānas sacīkstēs absolūtajā ieskaitē “Ferrari” pēdējo reizi triumfēja tālajā 1965. gadā ar Mastenu Gregoriju, Edu Hugusu un Johenu Rintu.