“Red Bull” pilots Makss Verstapens nodemonstrēja stabilu sniegumu F1 čempionāta 20. posmā Meksikā, pārliecinoši uzveicot Luisu Hamiltonu. Holandiešu braucējam šī ir jau 14. uzvara sezonā, un tādā veidā viņš sasniedzis jaunu rekordu.

Startā vadību pārliecinoši noturēja kvalifikācijas uzvarētājs Verstapens, kamēr “Mercedes” piloti pirmajos līkumos aizvadīja divcīņu savā starpā. Otrajā līkumā Hamiltons pacēlās uz otro pozīciju, bet jau nākamajā līkumā Džordžu Raselu apdzina arī mājinieks Serhio Peress, izraisot skaļas līdzjutēju ovācijas. Pēc viņiem sekoja “Ferrari” braucēji Karloss Saincs un Šarls Leklērs, bet Valteri Botass bija atkritis no sestās pozīcijas uz astoto, palaižot priekšā arī veterānu Fernando Alonso.

Jāpiemin, ka vadošie piloti bija izvēlējušies atšķirīgas riepas. Kamēr “Red Bull” un “Ferrari” mašīnām bija uzmontēta mīkstā gumija, “Mercedes” bolīdi bija aprīkoti ar vidēji cietā sastāva riepām.

Turpinājumā Verstapens ieturēja nelielu, bet šķietami drošu pārsvaru pār Hamiltonu, kurš līderim neļāva aizbēgt. Tikai ap 20. apli “Red Bull” pārstāvja pārsvars sāka pārsniegt divas sekundes. Tomēr Verstapena mīkstās riepas nolietojuma dēļ sāka zaudēt savas īpašības, temps sāka nedaudz kristies. Hamiltons tikmēr ziņoja, ka viņa riepas kalpo labi.

23. apļa beigās pirmais no “Red Bull” braucējiem boksos devās Peress, bet dažas sekundes tika zaudētas, jo gadījās aizķeršanās ar vienu no aizmugurējiem riteņiem. Verstapena pārsvars atkal bija sarucis līdz pusotrai sekundei, kad 25. apļa beigās arī viņš devās pitstopā. Abi komandas biedri tika pie vidējā sastāva riepām.

29. apļa beigās pirmajā boksu apmeklējumā devās Hamiltons, kurš kādu laiku bija pavadījis vadībā, bet trasē viņš atgriezās aptuveni piecas sekundes aiz Verstapena, kurš pirms tam veica vairākus ļoti ātrus apļus. Hamiltons bija ticis pie cietā sastāva riepām, kas liecināja, ka viņa gadījumā izvēle kritusi uz viena pitstopa stratēģiju. Rasels pēdējais no vadošās četrotnes iebrauca pitstopā, arī tika pie cietajām riepām un atdeva vadību atpakaļ Verstapenam.

51. aplī sadursmi piedzīvoja Daniels Rikjardo un Juki Cunoda. Cīnoties par 11. pozīciju, “McLaren” pārstāvis ar krietni svaigākām mīkstā sastāva riepām pārāk optimistiski devās līkuma iekšmalā, taču abiem vietas tur nepietika. “AlphaTauri” formula izlidoja no trases, un pēc aizbraukšanas līdz boksiem Cunoda bija spiests izstāties. Rikjardo saņēma desmit sekunžu sodu par sadursmes izraisīšanu.

Pretēji prognozēm, arī tie, kas startēja ar mīkstajām riepām un pārgāja uz vidēji cietajām, iztika bez otrā boksu apmeklējuma. Verstapena pārsvars pār Hamiltonu pieauga gausi, taču bija lielāks par desmit sekundēm. Kad kļuva skaidrs, ka vēl viena riepu maiņa viņam nebūs nepieciešama, uzvara tika izcīnīta pārliecinoši. Hamiltons otro posmu pēc kārtas finišēja otrais, bet Peress viņam tā arī nespēja pietuvoties bīstamā atstatumā, ierindojoties trešajā vietā. Savā dzimtenē viņš pjedestālu iekarojis jau otro gadu pēc kārtas. Rasels veica otro pitstopu un finišēja ceturtais, pēdējā aplī arī uzrādot sacensību ātrāko apļa laiku.

“Ferrari” komanda šoreiz nebija spējīga konkurēt cīņā par pjedestālu un zaudēja ievērojami. Saincs ierindojās piektajā vietā, bet Leklērs sacīksti pabeidza sestais. Ātruma zudums izskaidrojams ar retināto gaisu, jo Mehiko trase atrodas krietni virs jūras līmeņa, kas ietekmēja “Ferrari” mašīnu veiktspēju.

Rikjardo izmantoja atšķirīgu, bet veiksmīgu stratēģiju, pēdējo sacīkšu nogriezni veicot ar mīkstā sastāva riepām un aizcīnoties līdz septītajai pozīcijai. Pēc soda piemērošanas viņš saglabāja šo rezultātu.

Astotajā vietā ierindojas Estebans Okons, kamēr arī otrs “Alpine” braucējs Alonso tuvojās punktiem, bet neilgi pirms finiša izstājās dzinēja problēmu dēļ. Uz brīdi tā dēļ arī tika izsludināts virtuālās drošības mašīnas periods. Pirmo desmitnieku noslēdza Lando Noriss un Botass.

Verstapens izcīnījis jau 14. uzvaru šajā sezonā. Nekad visā F1 vēsturē vienas sezonas ietvaros tik daudz reižu līdz šim nebija uzvarējis neviens pilots.

Nākamā mēneša laikā F1 pasaules čempionātā tiks aizvadīti noslēdzošie divi posmi. Nākamais norisināsies 13. novembrī Brazīlijas pilsētā Sanpaulu.

Mehiko GP rezultāti:

F1 kopvērtējums: