Makss Verstapens turpina pārrakstīt vēsturi. Visvairāk uzvaru un punktu vienā sezonā, neskaitāmi apļi līdz sekundei identiski un pieredzes ziņā panākts viens no elkiem… Ja uz asfalta intrigas mazliet izpalika, tad statistikas ailēs Verstapena sniegums nepaliks nepamanīts.

#1 Makss Verstapens kļuva par pirmo braucēju, kurš sezonas laikā uzvarējis vismaz 14 sacīkstes. Apstrīdēt Maksa izcilību būtu lieki, tomēr arī pats braucējs norādīja, ka rekords lielā mērā sasniegts, pateicoties tam, ka posmu skaits sezonā nemitīgi pieaug. No vienas puses ‘patiesais’ rekordists ir Alberto Askari, kurš 1952. gadā uzvarēja 75% sacīkšu (jeb sešas no astoņām), taču ļoti īsā sezonā īpatsvara rekordus sasniegt ir vieglāk – tā, piemēram, 2004. gadā Mihaels Šūmahers sāka sezonu vēl iespaidīgāk – ar 12 uzvarām pirmajos 13 posmos, tomēr rezultāti sezonas pēdējos posmos nebija tik spoži.

#2 Mehiko GP goda pjedestāls bija precīzs pagājušā gada atkārtojums ar Verstapenu pirmajā, Hamiltonu otrajā un mājinieku Peresu trešajā vietā. Pie tam arī atstatumi starp vadošajiem braucējiem ir ļoti līdzīgi. Pērn Verstapens finišēja 16 sekundes priekšā Hamiltonam un 17 sekundes priekšā Peresam. Šogad handikaps līdz Hamiltonam bija 15 sekundes, bet Peress finišēja 18 sekundes aiz komandas biedra. Kā šogad, tā pērn ceturtās vietas ieguvējs finišēja vairāk kā pusminūti tālāk.

#3 Verstapena ceļu pretim uzvarai Hamiltonam neizdevās apturēt, jo Maksa temps tā arī nesāka kristies. Tas pat būtu maigi teikts. Pēc vidējā sastāva riepu uzmontēšanas no 27. apļa līdz pat finišam 71. aplī  Verstapens pilnīgi visus apļus (!) veica 1 minūtē 22 sekundēs (ja neskaita divus apļus virtuālās drošības mašīnas fāzes laikā). Citiem vārdiem sakot, pēdējie 37 pitstopu un virtuālās drošības mašīnas neietekmētie apļi visi iekļāvās mazāk kā 0,9 sekunžu robežās.

#4 Stabilā braukšana ļāva Verstapenam labot vēl vienu rekordu – visvairāk punktu sezonā. Līdz šim tas piederēja Luisam Hamiltonam (413 punkti 2019. gadā). Makss jau guvis 416 punktus. Skaidrs, ka šis rekords faktiski ietver pēdējās 12 sezonas, jo līdz 2009. gadam par uzvaru piešķīra tikai 10 punktus.

#5 Makss Verstapens jau ticis līdz 161 startam, panākot Airtonu Sennu, Miku Hakinenu un Džoniju Herbertu. Salīdzinot ar Verstapenu Senna guvis par 1 titulu, 7 uzvarām, 4 pjedestāliem un 46 pole position vairāk, kamēr Makss ir divus ātrākos apļus priekšā Sennam.

#6 Šarls Leklērs kļuva par 77. braucēju, kurš piedalījies 100 Formula 1 sacensībās. Pirmoreiz 100 startu latiņa tika sasniegta 1968. gadā Kanādā, kad to vienlaikus paveica Greiems Hils un Džeks Brebems. Pie mūsdienu garajiem kalendāriem to sasnieguši 14 šogad čempionātā startējušie braucēji. Nākamie rindā uz 100 GP slieksni ir Lando Noriss un Džordžs Rasels, kuri Meksikā parūpējās par to, ka vismaz 80 sacīkstes ir veikuši tieši 100 braucēji.

#7 “Ferrari” braucēji šoreiz Mehiko bija bezspēcīgi, tomēr Karlosa Sainca gadījumā to gandrīz varēja paredzēt. Savā debijas sezonā 2015. gadā Karloss kvalificējās 11. vietā. Nākamajā sezonā – 10. vietā, gadu pēc tam devītajā… Katrā vizītē Brāļu Rodrigesu trasē viņš bez izņēmumiem kvalificējas vienu vietu augstāk kā iepriekšējā reizē. Vai 2023. gadā varam Saincam rezervēt ceturto vietu kvalifikācijā?

#8 Kopš sacensības Meksikā atgriezās F1 kalendārā 2015. gadā katru reizi pole position izcīnījis cits braucējs. Pieskaitot Grand Prix, kas šai pašā trasē risinājās līdz 1992. gadam, pēdējos 11 posmos Meksikā pole position izcīnījuši 11 atšķirīgi braucēji.

#9 Džordžs Rasels ceturto reizi karjerā sasniedza ātrāko apli un joprojām tie visi sasniegti posmos, kur viņš nekāpj uz goda pjedestāla. Pēdējos četros posmos Rasels pie ātrākā apļa ticis jau trīs reizes. Sezonas griezumā līderis ar pieciem ātrākajiem apļiem joprojām ir Verstapens (četros no tiem viņš uzvarēja arī sacīkstē, bet vienreiz finišēja otrais).

#10 Jau otro nedēļas nogali pēc kārtas F1 var lepoties ar ļoti labi apmeklētu pasākumu. Atbilstoši posma organizatoru rīcībā esošajiem datiem, svētdien tribīnēs bija 145 934 skatītāji. Dati par sacīkstēm Ostinā nav tik precīzi, tomēr pūlis mērāms 150 tūkstošos skatītāju.