Ar daudz un aizraujošiem notikumiem aizvadīta Sanpaulu GP kvalifikācija, kurā apstākļu sakritības rezultātā Kevins Magnusens sarūpēja sev un “Haas” komandai pirmo “pole position”.

Q1

Kādu laiku pirms kvalifikācijas bija nolijis un pirmā kārta startēja žūstošā trasē, kā rezultātā cīņas izvērsās īpaši aizraujošas. Sākotnēji pilotiem bija jāizvēlas vidēji slapjam asfaltam paredzētās riepas, bet sesijas vidū daži jau riskēja lietot slikus. Lai gan daudziem braucējiem sanāca mazliet saslīdēt, visi spēja “savākties”. Dažu veikto apļu laikā kļuva skaidrs, ka ir īstais laiks pāriet uz sausā laika riepām.

Pēdējās minūtēs līderi mainījās viens pēc otra, vadībā pabija pat F1 čempionāta vājākais pilots Nikolā Latifi. Galu galā pašā Q1 izskaņā uz pirmo vietu pacēlās “McLaren” pilots Lando Noriss, kura dalība Sanpaulu posmā bija zem jautājuma zīmes dēļ saindēšanās ar pārtiku. Otrais ātrākais bija Luiss Hamiltons, bet trešo labāko laiku sasniedza Fernando Alonso.

Tikmēr “Top 15” neizdevās iekļūt jau pieminētajam Latifi, kurš tika atbīdīts uz 16. pozīciju, Guanju Žou un Valteri Botasam, kā arī Juki Cunodam un Mikam Šūmaheram. Par Cunodas darbībām trasē ļoti neapmierināts bija Šarls Leklērs, kuru krietni lēnākais sāncensis svarīgā brīdī nesteidzās palaist garām.

Q2

Otrajā kvalifikācijas kārtā trase jau bija faktiski nožuvusi. Dažiem pilotiem, kuri tobrīd vēl nebija iekļuvuši “Top 10”, nervus krietni pakutināja lietus, kas drīz vien atgriezās. Asfalts gan būtiski mitrs nekļuva un rezultātus īsti neietekmēja.

Šoreiz ātrākais bija “Red Bull” pārstāvis Makss Verstapens, kurš ar nelielu pārsvaru uzveica “Ferrari” pilotus Karlosu Saincu un Leklēru. Tikmēr atkritēju grupā nonāca Alekss Albons, Pjērs Gazlī, Sebastians Fetels, kurš vienā no epizodēm izbrauca ārpus trases, Daniels Rikjardo un Lānss Strols. Viņiem nebija iespējas turpināt dalību izšķirošajā kvalifikācijas daļā.

Q3

Trešajā kārtā tika solīts lietus, līdz ar ko visi steidzās uzreiz doties trasē, lai nezaudētu ne sekundi. Leklērs bija vienīgais, kurš bija ticis pie vidēji slapjā laika riepām, pārējie izmantoja mīkstos slikus. Nepabeidzot lidojošo apli, Leklērs atgriezās boksos, jo kļuva skaidrs, ka pieļauta stratēģiska kļūda. Lietus pamazām pieņēmās spēkā, taču bija cerība vēl pagūt sasniegt labu rezultātu ar sausā laika riepām.

Drīz vien tika izkārti sarkanie karogi, jo grants joslā iestrēga Džordžs Rasels, kurš bija kļūdījies pirms viena no līkumiem un neveiksmīgi centās atgriezties trasē. Pārsteidzoši, bet tobrīd ātrāko rezultātu bija uzrādījis “Haas” pilots Kevins Magnusens, kura komandas biedrs Šūmahers kvalifikāciju pabeidza pēdējā vietā. Vēl gan bija atlikušas astoņas minūtes, tāpēc dāņu autosportistam atlika vien cerēt, ka lietus būs gana spēcīgs, lai neviens viņu nevarētu pārspēt.

Nebija jāgaida ilgi, pirms sportisti atkal varēja doties trasē, taču to izmantot īsti jēga nebija, jo trase bija kļuvusi pārāk slapja, lai varētu uzlabot līdzšinējos rezultātus. Līdz ar to dāņu pilots Magnusens ticis pie pirmās pole position. Arī “Haas” komanda nekad vēl nebija uzvarējusi cīņā par starta vietām.

No pirmās rindas rīt ar viņu sprinta sacīkstē startēs Verstapens, otrajā rindā stāsies Rasels, kurš pirms kļūdas bija paguvis sasniegt trešo rezultātu, un Noriss. Piektais ātrākais bija  Saincs, bet viņam piecu starta vietu sods. Sesto rezultātu uzrādīja Estebans Okons, sekoja Alonso, Hamiltons un Serhio Peress. Leklērs rezultātu tā arī neuzrādīja.

Sestdien Brazīlijas posmā paredzēta sprinta sacīkste, kas sāksies plkst. 21:30 pēc Latvijas laika, savukārt “Grand Prix” izcīņa risināsies svētdien, ar startu plkst. 20:00.

Sanpaulu GP kvalifikācija: