Kevins Magnusens pēc kvalifikācijas atzina, ka ir šokēts ar izcīnīto pirmo “pole position” karjerā, kamēr Makss Verstapens sacīja, ka lidojošajā aplī pieļautā kļūda maksājusi viņam uzvaru. Džordžs Rasels atzīst, ka tieši šādos mainīgos apstākļos “Mercedes” komandai ir reālākās izredzes uzveikt “Red Bull”.

Magnusens pirmais, Šūmahers – pēdējais

Magnusens sensacionāli kļuva par Sanpaulu “Grand Prix” kvalifikācijas uzvarētāju, kad viņam par labu nospēlēja vairāki apstākļi. Izšķirošajā kvalifikācijā, kas iesākās sausā trasē, viņš trasē devās pēc kārtas pirmais, uzrādot tobrīd labāko rezultātu. Rasels bija sasniedzis trešo laiku, kad kļūdījās un iestrēga grants joslā, izraisot sarkano karogu periodu. Tam beidzoties, trase jau bija pārāk slapja, lai kāds varētu Magnusenu uzveikt.

“Es pat nezinu, ko sacīt,” pēc kvalifikācijas priecājās Magnusens. “Komanda mani izlaida trasē tieši īstajā brīdī. Mēs izejā no boksu celiņa bijām pirmie, es veicu visai pieklājīgu apli, un mēs esam ieguvuši pirmo starta vietu. Tas ir neticami. Gribu pateikt paldies par šo iespēju Džīnam Hāsam, Ginteram Steineram un visai komandai. Šogad atgriezos čempionātā pēc gada pārtraukuma, un šis bijis vienreizējs ceļojums. Paldies!”

Šī ir pirmā uzvara kvalifikācijā gan Magnusenam, gan viņa pārstāvētajai “Haas” vienībai, kas F1 čempionātā startē kopš 2016. gada. Ironiski, ka otrs komandas braucējs Miks Šūmahers kvalifikācijā palika pēdējais.

Verstapens kļūdījās astotajā līkumā

“Red Bull” pilots Verstapens neslēpj, ka izredzes uzvarēt viņam atņēma pieļautā kļūda vienīgajā veiktajā lidojošajā aplī.

“Mēs zinājām, ka viss izšķirsies šajā vienā aplī, jo tuvojās lietus,” atzīst F1 čempions. “Trasē devos ceturtais vai piektais pēc kārtas. Astotajā līkumā nobloķēju riteņus, un tas man, protams, arī maksāja pirmo starta vietu. Tomēr, vērtējot, kādi rezultāti ir maniem tiešajiem konkurentiem, viss izskatās labi. Šādos apstākļos notikt var jebkas. Joprojām esam gana augstu, kas ir pats galvenais.”

Rasels cer uz līdzīgiem apstākļiem sacīkstēs

Rasels pirms pieļautās kļūdas bija paguvis sasniegt trešo rezultātu. “Mercedes” pilots atzīst, ka viņam bijis gana labs ātrums, lai cīnītos par augstāku rezultātu, bet turpmākajās dienās cer uz līdzīgiem apstākļiem, jo tā būtu labākā iespēja pārspēt “Red Bull” komandu.

“Saprotams, ka trešā starta vieta nav tā, kurā mēs gribam būt, bet tā būs gana laba vieta sprinta sacīkstei,” sacīja Rasels. “Domāju, ka mainīgos apstākļos mums ir labākās izredzes finišēt priekšā Maksam un “Red Bull”. Mēs bijām vieni no pēdējiem, kas kvalifikācijā devās trasē, un tā bija unikāla pieredze, jo apļa gaitā lietus kļuva spēcīgāks un spēcīgāks. Kad nokļuvu pēdējā līkumā, tur bija daudz slapjāks nekā pirms tam. Mašīna tik ļoti kratījās, ka salauzu savu galvas balstu. Tad nespēju novaldīt mašīnas aizmuguri, centos apgriezties par 360 grādiem, bet iestrēgu grantī. Mašīnai nevajadzētu būt bojātai. Mani vienmēr satrauc, kad tā jāved uz treilera un ir daudz grants, bet visam vajadzētu būt labi.”

Sprinta sacīkstes sākums Interlagosas trasē sestdien plkst. 21:30 pēc Latvijas laika. Arī uz to laiku solīta lietus iespējamība.