F1 komanda “Alpine” vienojusies ar Oskaru Piastri atbrīvot viņu no līgumsaistībām, līdz ar ko austrāliešu pilots ātrāk varēs uzsākt darbu “McLaren” sastāvā.

Abas šīs komandas vēlējās redzēt Piastri savās rindās 2023. gada F1 čempionāta sezonā. Tieši “Alpine” junioru programmā sportists bija smēlies pieredzi pēdējos gados, taču Piastri izvēlējās pieņemt “McLaren” piedāvājumu. Nākamgad viņš nomainīs Danielu Rikjardo.

Sākotnēji “Alpine” nostāja bija nedarīt neko, lai Piastri varētu ātrāk par nākamo gadu uzsākt sadarbību ar “McLaren”. Tomēr nesen pilots divas dienas Pola Rikāra trasē testēja pērnā gada MCL35M formulu, kas liecināja par situācijas vēršanos uz labo pusi. “McLaren” par šiem testiem nekādu publisku informāciju nesniedza, vien apstiprināja, ka tie notikuši.

Tagad kļuvis zināms, ka “Alpine” atbrīvojusi Piastri no līgumsaistībām ar brīdi, kad beigsies šī F1 sezona. Līdz ar to viņš jau pēc sezonas noslēdzošā posma Abū Dabī trasē “McLaren” sastāvā ar šī gada mašīnu MCL36 piedalīsies jauno braucēju testos, taču nevarēs ņemt dalību sacīkšu nedēļas nogales treniņbraucienos.

“Bija sarunas par to, kā mēs vienosimies par sadarbības šķiršanu,” stāsta “Alpine” komandas vadītājs Otmars Šafnauers. “Tagad novelkam zem tā svītru. Tiklīdz sezona būs galā, viņš var brīvi iet un darīt, ko vēlas.”

Jautāts par testiem Pola Rikāra trasē, Šafnauers atklāja: “Tā bija daļa no vienošanās.”