Ralfs Šūmahers uzskata, ka “Haas” komandas vadība pret viņa brāļadēlu Miku nekad nav izturējusies labi un pakļāvusi jauno braucēju pastāvīgam spiedienam. Šobrīd jau vairs nav šaubu, ka tuvākajā laikā tiks paziņots par Mika Šūmahera nomaiņu ar Niko Hilkenbergu.

Jau šīs nedēļas laikā “Haas” sola oficiāli paziņot, kurš būs Kevina Magnusena komandas biedrs 2023. gada F1 sezonā. Šobrīd autosporta mediji ziņo, ka Šūmahers savu vietu visticamāk zaudēs, Vācijas presē arī tiek rakstīts, ka līgums ar Hilkenbergu jau parakstīts.

Līdzīgās domās ir Mika Šūmahera tēvocis Ralfs, kurš savulaik arī startēja F1 sacīkstēs, gūstot vairākas uzvaras. Viņš kritizē “Haas” komandas vadītāju Ginteru Steineru, kura attieksme pret jauno sportistu jau sen bijusi ne tā labākā.

“Nedomāju, ka “Haas” izlems par labu Mikam, jo, ja tā, viņi būtu par to paziņojuši jau sen,” intervijā “Sky Sports” sacīja Ralfs Šūmahers. “Tas, kā komanda izturas pret Miku un komandas vadītāja Steinera atklātība – es to noraksturošu pieklājīgi – ne vienmēr tā ir pozitīva. Miks ir parādījis, ka viņam ir potenciāls, bet, lai ko viņš arī neizdarītu, Ginters nekad ar viņu nav bijis apmierināts. Viņa rīcība nav izskaidrojama ar normāliem standartiem. Tas izskatās gandrīz vai pēc kaut kā personiska. Šķiet, ka Steiners nespēja samierināties ar faktu, ka kāds cits “Haas” komandā ir uzmanības centrā.”

Ralfs Šūmahers atzīst, ka Miks nav spējis parādīt visu savu potenciālu tieši dēļ apstākļiem, kādos viņam bijis jāstartē divas sezonas pēc kārtas.

“Uz viņu nepārtraukti tiek izdarīts spiediens, kas nosaka, ka viņš nedrīkst kļūdīties, savādāk nevarēs turpināt darbu komandā,” skaidro Ralfs Šūmahers. “Kad esi pakļauts tādam spiedienam, nav iespējams braukt brīvi.”

Ja “Haas” patiešām neturpinās sadarbību ar Miku Šūmaheru, viņam nākamo sacīkšu sezonu nāksies izlaist. Tādā gadījumā Miks visdrīzāk kļūs par kādas komandas rezervistu. “Mercedes” vadītājs Toto Volfs jau atklāti paziņojis, ka ir gatavs uzsākt sadarbību ar sportistu, kura tēvs Mihaels Šūmahers šajā vienībā brauca no 2010. līdz 2012. gadam.