Amerikāņu F1 komanda “Haas” šodien oficiāli paziņoja, ka noslēgusi līgumu ar Niko Hilkenbergu, kurš līdz ar to nākamajā sezonā startēs Mika Šūmahera vietā.

Septiņkārtējā F1 pasaules čempiona Mihaela Šūmahera dēls Miks savu F1 karjeru uzsāka pērn un abas sezonas aizvadīja “Haas” sastāvā. Punktus viņam izdevies gūt tikai divreiz, kad šosezon Lielbritānijā tika izcīnīta astotā, bet Austrijā – sestā vieta.

Tā kā Šūmahers šobrīd palicis bez līguma, sportistam nākamgad visticamāk nebūs iespēja startēt sacīkstēs. Jau ziņots, ka viņš varētu kļūt par kādas vadošās komandas testpilotu un paralēli strādāt pie atgriešanās čempionātā uz 2024. gada sezonu.

Vairāku negadījumu dēļ Šūmahers ticis publiski kritizēts no “Haas” komandas vadītāja Gintera Steinera puses. Jau kādu laiku bija zināms, ka Šūmahers savu vietu diez vai saglabās. Kā viņa iespējamais aizvietotājs tika minēts arī “Ferrari” paspārnē esošais Antonio Džiovinaci, lai gan 35 gadus vecais Hilkenbergs medijos allaž uzsvērts kā galvenais pretendents.

Līdzšinējā F1 karjerā Hilkenbergs piedalījies vairāk nekā 180 posmos, pārstāvot tādas komandas kā “Williams”,”Force India”, “Sauber” un “Renault”. Pēdējo sezonu viņš veica 2019. gadā, bet kopš tā laika aizvadījis atsevišķus posmus. Šogad pirmajās divās sacīkstēs “Aston Martin” komandā vācietis aizvietoja Sebastianu Fetelu. Lai gan Hilkenbergs regulāri spējis cīnīties par punktiem, pjedestālus viņš vēl nav sasniedzis.

Jau nākamajā otrdienā gaidāmajos “Pirelli” testos, kas notiks Abū Dabī trasē, Hilkenbergam būs iespēja izmēģināt šī gada “Haas” sacīkšu auto.