Helmuts Marko apstiprinājis, ka Daniels Rikjardo atgriezīsies “Red Bull” komandas sastāvā un nākamgad pildīs F1 testpilota pienākumus.

“McLaren” komanda gadu pirms termiņa beigām izlēma lauzt līgumu ar Rikjardo, līdz ar to viņš palicis bez iespējas nākamajā sezonā startēt F1 čempionātā. Lai gan laikā, kad par to kļuva zināms, dažās komandās vēl bija brīvas vietas, tās visas aizpildījuši citi piloti.

Jau iepriekš autosporta mediji ziņoja, ka Rikjardo reālākais variants ir kļūšana par testpilotu. Tādā veidā viņš joprojām apgrozītos F1 padokā un paralēli strādātu pie iespējas atgriezties uz sacensību starta 2024. gada sezonā. Jau tika baumots, ka viņš varētu noslēgt līgumu ar “Red Bull” komandu, kurā savulaik ar panākumiem jau startējis.

Pēc šodien notikušā Abū Dabī GP pirmā treniņa “Red Bull” pilotu programmas vadītājs Helmuts Marko intervijā TV kanālam “Sky Sports” apstiprināja, ka Rikjardo atgriezīsies austriešu vienībā. Marko paziņojis, ka 2023. gadā Rikjardo būs “Red Bull” testpilots.

Tieši ar “Red Bull” programmas atbalstu 2011. gadā austrālietis debitēja “Formulā 1”. “Red Bull” komandā viņš startēja piecas sezonas, no 2014. līdz 2018. gadam, šajā laikā izcīnot septiņas no savām kopumā astoņām uzvarām. Divreiz viņš čempionātu noslēdzis godalgotajā trešajā vietā, taču, ambīcijām esot lielākām, sportists izvēlējās komandu pamest, lai izmēģinātu laimi citviet.