“Red Bull” komandas piloti Makss Verstapens un Serhio Peress izcīnījuši pirmās divas pozīcijas uz rīt gaidāmo F1 čempionāta noslēdzošo posmu Abū Dabī GP. No otrās rindas sacensības uzsāks “Ferrari” braucēji, bet tikai trešajā rindā stāsies “Mercedes” pārstāvji.

Q1

Šoreiz jau pirmajā kārtā cīņu noslēdza Kevins Magnusens, kurš pirms nedēļas Brazīlijā mainīgos apstākļos pārsteidza ar uzvaru kvalifikācijā. Tāpat tālāk par pirmo kārtu Jasmarinas trasē netika Pjērs Gazlī, Valteri Botass, Alekss Albons un Nikolā Latifi. Tikmēr ātrākie Abū Dabī GP kvalifikācijas pirmajā kārtā bija “Red Bull” braucēji Verstapens un Peress, kurus šķīra tikai 0.066 sekundes. Nākamās pozīcijas ieņēma “Ferrari” piloti Karloss Saincs un Šarls Leklērs.

Q2

Otrajā kārtā kvalifikācija beidzās vecmeistaram Fernando Alonso, Juki Cunodam, Mikam Šūmaheram, Lānsam Strolam un Guanju Žou. Ātrākie atkal bija “Red Bull” un “Ferrari” piloti – šoreiz ātrāko laiku sasniedza Peress, bet starp viņu un Verstapenu iespraucās Leklērs un Saincs.

Q3

Izšķirošajā kvalifikācijas daļā pēc pirmajiem veiktajiem apļiem ātrāko rezultātu izdevās sasniegt Verstapenam – 1:23.988. Aiz viņa sekoja Saincs, Peress, Leklērs un tikai tad abi “Mercedes” braucēji Luiss Hamiltons un Džordžs Rasels, kuri iepriekšējā posmā Brazīlijā savai komandai nodrošināja dubultuzvaru.

Otrajā mēģinājumā Verstapens savu rezultātu uzlaboja līdz 1:23.824 un izcīnīja pole position, kamēr viņa komandas biedrs Peress pacēlās uz otro pozīciju, zaudējot 0.228 sekundes. “Red Bull” līdz ar to izcīnījusi pirmo starta rindu, kamēr otrajā stāsies “Ferrari” komandas formulas – Leklēram izdevās pārspēt Saincu. “Mercedes” tā arī nespēja pakāpties augstāk, kā rezultātā Hamiltons startēs piektais, bet Raselam sestā starta vieta.

Hamiltonam izdevies izbēgt no starta vieta soda par sarkano karogu neievērošanu trešajā treniņā. Lai gan viņš savā lidojošajā aplī, brīdī, kad bija izkārti sarkanie karogi, apdzina Lando Norisa un Kevina Magnusena mašīnas, tiesneši viņam starta vietu sodu nepiemēroja. Tika secināts, ka sportists darījis visu iespējamo, lai samazinātu ātrumu drošā manierē, tādēļ sankcijas nesekoja.

Pirmo desmitnieku kvalifikācijā noslēdza Lando Noriss, Estebans Okons, Sebastians Fetels, kuram šīs būs pēdējās sacensības F1 karjerā, un Daniels Rikjardo, kurš nākamajā sezonā savu karjeru iepauzēs, cerot atgriezties 2024. gadā.

Sacensības startēs svētdien plkst. 15:00 pēc Latvijas laika.

Abū Dabī GP kvalifikācija: