“Mercedes” vadītājs Toto Volfs atzinis, ka komandas izcīnītais rezultāts Abū Dabī GP kvalifikācijā nav pārsteigums. Jau iepriekš bija prognozējams, ka šajā trasē Luisam Hamiltonam un Džordžam Raselam neklāsies viegli. Sacensības viņi uzsāks vien no trešās rindas.

Abū Dabī trase “Mercedes” mašīnām nav parocīga

Sešas dienas iepriekš Rasels un Hamiltons Brazīlijā nodrošināja “Mercedes” vienībai dubultuzvaru. Šodien bija redzams, ka tā zaudē ne vien “Red Bull”, bet arī “Ferrari” komandai, kas abas kvalificējās priekšā. Volfs neslēpj, ka rezultāts nav labs, taču cer uz labāku veikumu sacīkstē, kas notiks svētdien.

“Dzirdēju, ka šodien ir pasaules tualešu diena, tāpēc domāju, ka šo rezultātu var iebāzt tualetē,” jokojot sacīja Volfs, atzīstot, ka veikums attiecībā pret “Ferrari” nav izdevies sekmīgs. “Mēs esam atkrituši atpakaļ, bet viņi veikuši nelielu soli uz priekšu. Izvēlējāmies noregulēt mašīnu, lai tai būtu liels piespiedējspēks un liela aerodinamiskā pretestība, kas varētu nākt par labu rītdienas sacīkstē. Līdz ar to mašīna taisnēs bija ļoti lēna. Tas nedeva nekādu labumu.”

Volfs neslēpj, ka komanda jau iepriekš prognozējusi grūtības, kas varētu rasties Abū Dabī trasē. Īpaši daudz laika tiek zaudēts Jasmarinas trases taisnēs, taču neko daudz lietas labā mainīt nav iespējams.

“Mēs labi zinājām, ka nepieciešams uzlabot sniegumu un necerēt uz kaut ko, balstoties uz Brazīlijā izcīnīto rezultātu,” viņš saka. “Interlagosas trase bija perfekti piemērota mūsu mašīnām, tur viss noritēja ļoti, ļoti gludi. Abū Dabī trase šajā ziņā mums ir viena no neparocīgākajām. Ne tik katastrofāla kā ļoti ātrās trases, bet ne tuvu ideāla. Šodien tam bija redzams apliecinājums. Kvalifikācijas režīmā taisnēs vien zaudējam 0.6 sekundes. To nav iespējams viegli labot, vienkārši samazinot aizmugurējo antispārnu, jo mūsu mašīnas aerodinamiskā efektivitāte nav gana laba. Ja samazināsim antispārnu, būsim nepietiekoši ātri līkumos. Ceru, ka mašīna būs laba sacīkšu režīmā un saudzīga pret riepām.”

Verstapenam izbīlis trešajā kvalifikācijā

No pole position startēs Makss Verstapens. “Red Bull” pilots gan atzīst, ka izšķirošajā kvalifikācijā piedzīvojis satraucošu momentu.

“Kvalifikācijā gāja visādi,” viņš sacīja. “Sākums bija diezgan labs. Otrajā kārtā gāja grūtāk. Es nezinu, kāpēc, bet bija grūti atrast vajadzīgo saķeri. Trešajā kārtā atkal bija sajūta, ka viss ir normāli. Bet tad gadījās izbīlis. Tieši pirms pirmā brauciena mašīna noslāpa, līdz ar to visu vajadzēja restartēt. Tad devos lidojošajos apļos un ar tiem abiem būtu pieticis, lai izcīnītu pirmo starta vietu, tāpēc esmu apmierināts. Priecājos arī, ka abas mašīnas startēs no pirmās rindas, jo gribam ne vien uzvarēt, bet arī to, ka Serhio [Peress] izcīna otro vietu čempionātā. Labs iesākums pirms rītdienas.”

Leklērs mērķē uz otro vietu čempionātā

Peress cīņu par otro vietu čempionāta kopvērtējumā sāks no otrās pozīcijas, bet trešais kvalifikācijā bija viņa tiešais konkurents Šarls Leklērs no “Ferrari” – abiem pašlaik vienāds punktu skaits. Komandu kopvērtējumā šobrīd “Mercedes” ir tikai 19 punktus aiz Maranello vienības.

“Sestajā un septītajā līkumā nobloķēju riteņus, bet, ja godīgi, trešā vieta arī bija tā, ko šodien bijām pelnījuši,” teica Leklērs. “Vienkārši “Red Bull” komanda bija spēcīgāka. Neskatoties uz to, esam labā starta pozīcijā pirms rītdienas. Ar Serhio, bez šaubām, būs spraiga cīņa. Esmu drošs, ka varam sastrādāties ar Karlosu [Saincu]. Mēģināsim kā komanda rīt sasniegt maksimālo rezultātu. Lai arī “Red Bull” svētdienās ir spēcīgāka, mēs atdosim visu. Jācer, ka varēsim iegūt otro vietu pilotu un komandu vērtējumā.”

Abū Dabī GP kvalifikācijas oficiālais video apskats >>