73 gadu vecumā šodien mūžībā devies kādreizējais “Ferrari” pilots Patriks Tambejs, kurš šīs komandas sastāvā savulaik arī uzvarēja divos F1 čempionāta posmos.

Franču pilots “Formulā 1” startēja no 1977. līdz 1986. gadam, šajā laikā pārstāvot arī tādas lielās komandas kā “McLaren”, “Ferrari” un “Renault”.

Tieši kopā ar “Ferrari” autosportists piedzīvoja savas karjeras spožākos brīžus. Maranello nometnei Tambejs pievienojās 1982. gada sezonas vidū un jau ceturtajās sacensībās Vācijā izcīnīja savu pirmo uzvaru.

1983. gadā viņš ar “Ferrari” jau startēja visos posmos, gūstot vēl vienu uzvaru. Šoreiz tas bija Sanmarīno posmā, bet sezonas kopvērtējumā izdevās sasniegt ceturto vietu. Tas ir viņa karjeras augstākais rezultāts. Togad priekšā bija tikai Nelsons Pikē, Alēns Prosts un paša komandas biedrs Renē Arno. Gan 1982., gan 1983. gadā “Ferrari” uzvarēja Konstruktoru kausā.

Aizvadīto 114 sacīkšu laikā (kvalificēties viņš mēģināja 123 posmos) pjedestālu izdevās iekarot 11 reizes, piecas reizes tika startēs no pole position, bet divreiz uzrādīts ātrākais aplis sacensībās. Tambejs F1 čempionātā pārstāvēja arī tādas vienības kā “Surtees”, “Theodore”, “Ligier” un “Haas Lola”.

Četras reizes Tambejs startējis Lemānas 24 stundu sacīkstēs, gan tikai vienreiz sasniedzot finišu, kad 1989. gadā ar “Jaguar” tika izcīnīta ceturtā vieta absolūtajā ieskaitē. 1977. un 1980. gadā tika izcīnīti tituli tolaik ļoti populārajā “Can-Am” autosacīkšu seriālā. Vēl 2006. gadā Tambejs aizvadīja divus posmus “Grand Prix Masters” seriālā.

Sava mūža nogalē Tambejs sirga ar Pārkinsona slimību un cukura diabētu.