Fernando Alonso tuvāko gadu laikā vēl negatavojas beigt savu F1 braucēja karjeru, bet jau tagad apsver iespējas, ko darīt pēc tam. Spāņu pilots nolēmis palikt čempionātā pat pēc sportista gaitu noslēgšanas, lai gan vēl nav skaidrs – kādā statusā.

41 gada vecumā Alonso ir pieredzējušākais un vecākais šī brīža pilots. Savu pirmo sezonu viņš aizvadīja jau 2021. gadā. Nākamgad otrs pieredzes bagātākais būs Luiss Hamiltons, kurš savu pirmo sezonu aizvadīja 2007. gadā.

Alonso no “Alpine” komandas nākamgad pāries uz “Aston Martin”, ar ko vienojies uz divām sezonām. Braucējs stāsta, ka “pašlaik plāns ir palikt komandā divus, trīs gadus”.

Runājot par to, ko viņš taisās darīt pēc tam, Alonso sacīja: “Šobrīd man prātā nav pilnīgas skaidrības par to, bet brīdī, kad noslēgšu pilota karjeru, to noteikti zināšu. Tobrīd man būs aptuveni 25 gadu pieredze “Formulā 1”, tāpēc es būšu ļoti noderīgs jebkurai komandai. Ceru, ka šī komanda būs “Aston Martin”, bet, lai ko mēs arī nepaveiktu nākamo gadu laikā, gribu turpināt strādāt arī pēc tam.”

Alonso gribētu turpināt darbu F1 čempionātā, bet nu jau vairs ne kā pilots. Tajā pašā laikā paralēli viņš arī pēc tam grasās startēt citās autosacīkšu kategorijās. Lai gan spānis jau iepriekš startējis Dakaras rallijā un Lemānā, Alonso norāda, ka diez vai atgriezīsies šajās sacensībās.

“Sportskāri ir lieliski, bet vairs es neesmu pārāk ieinteresēts uzvarēt WEC čempionātā, Lemānā vai Deitonā,” skaidro F1 veterāns.