Poļu autosportists Roberts Kubica paziņojis, ka viņa F1 braucēja karjera visticamāk ir noslēgusies pavisam un nākamgad viņu vairs čempionāta padokā diez vai varēs ieraudzīt.

Kubica bija jauns un daudzsološs F1 pilots, kad 2011. gada sākumā, startējot rallija sacīktēs, kas ir viņa hobija, polis cieta smagā negadījumā. Bija būtiski traumēta sportista roka, bet, neatlaidīgi strādājot, braucējs ne tikai atgriezās autosportā, bet arī F1 čempionātā.

2019. gadā Kubica aizvadīja sezonu “Williams” komandā, taču to nevarēja nosaukt par sekmīgu. Kopā ar savu sponsoru, Polijas naftas kompāniju “Orlen” sportists pievienojās “Alfa Romeo”, kur kļuva par testpilotu. Dažkārt viņš bija redzams piektdienu treniņbraucienos, tostarp arī šogad.

Vēl sezonas noslēguma posmā Abū Dabī Kubicam tika vaicāts, vai viņš būs F1 padokā arī 2023. gadā, uz ko pilots atteica: “Tas atkarīgs no “Orlen” un tā, ko viņi nākamgad vēlas darīt.”

Tomēr tagad kļuvis zināms, ka Kubicas gaitas “Formulā 1” visticamāk ir beigušās. Sportists to paziņojis sociālajos tīklos.

“2022. gada sezonu noslēdzu ar labu sajūtu,” viņš raksta. “Bet tas nebūtu pārsteigums, ja es vairs nedabūtu vietu kā oficiāls braucējs “Formulā 1″. Paldies visiem par sniegto atbalstu.”

37 gadus vecais autosportists pēdējās sezonās startē sportskāru sacensībās, tostarp pērn un šogad piedalījās Lemānas 24 stundu braucienā. Šovasar LMP2 klasē viņam izdevās izcīnīt otro vietu. Zināms, ka pašlaik polis runā ar vadošās “Hypercar” klases komandām un, iespējams, kādā no tām būs redzams jau nākamgad.