Ilggadējais F1 pilots Romēns Grožāns parakstījis līgumu ar “Lamborghini” rūpnīcas komandu, nākamo gadu pavadīs sagatavošanās procesā, bet 2024. gadā startēs ar jaudīgo LMDh prototipu. Iespējams, franču braucēju varēs redzēt arī Lemānas 24 stundu sacīkstēs.

Jau novembrī kļuva zināms, ka “Lamborghini” rūpnīcas komanda būs “Iron Lynx”. Ar jaunajiem LMDh klases sacīkšu spēkratiem tā 2024. gadā uzsāks dalību gan FIA WEC, gan IMSA “WeatherTech SportsCar” seriālā. Pirms Grožāna līgumi jau bija parakstīti ar Mirko Bortoloti un Andreā Kaldarelli.

Paredzēts, ka Grožāns nākamgad piedalīsies jaunā “Lamborghini” LMDh prototipa testos, tāpat būs redzams sacīkstēs pie “Iron Lynx” komandas “Lamborghini Huracan GTE EVO2” stūres. Paralēli franču pilots turpinās startēt “IndyCar” čempionātā “Andretti Autosport” vienības sastāvā.

Grožāna debija jaunajā komandā paredzēta jau janvārī gaidāmajā IMSA seriāla atklāšanas posmā Deitonas 24 stundu sacīkstē, kur viņš sacentīsies “GT Daytona Pro” ieskaitē. Cik zināms, nāksezon sportists brauks arī Sebringas 12 stundu sacensībās un “Petit Le Mans” posmā “Road Atlanta” trasē.

Šobrīd vēl nav zināma precīza Grožāna programma 2024. gada sezonai. Iespējams, viņš startēs gan FIA WEC pasaules čempionātā, kura viens no posmiem risinās Lemānā, gan IMSA seriālā Amerikā.

F1 čempionātā Grožāns startēja 2009. gadā un pēc tam no 2012. līdz 2020. gadam, pārstāvot tādas komandas kā “Renault”, “Lotus” un “Haas”. Desmit reizes viņam izdevās iekarot pjedestālu, bet labāko sezonu pilots aizvadīja 2013. gadā, kad “Lotus” sastāvā izcīnīja septīto vietu. Pēdējās divas sezonas Grožāns pavadīja “IndyCar” čempionātā, kur pagaidām sasniedzis četrus pjedestālus.