Pēc F1 braucēja karjeras beigšanas šī brīža vadošais čempionāta pilots Makss Verstapens iecerējis pievērsties izturības sacīkstēm. Holandiešu autosportists savus spēkus tajās vēlas izmēģināt vēl pirms būs zaudējis “asumu”, tajā pašā laikā izbaudot vairāk brīvības nekā tas iespējams pašlaik.

Verstapens jau iepriekš izteicies, ka pavisam noteikti negatavojas startēt F1 čempionātā pēc 40 gadu vecuma. Šobrīd viņam ir kontrakts ar “Red Bull” komandu līdz 2028. gadam, un tobrīd pilots būs tikai 31 gadu vecs.

Šobrīd pieredzējušākie piloti “Formulā 1” ir Fernando Alonso un Luiss Hamiltons, taču Verstapens norāda, ka negatavojas sekot viņu piemēram, jo “čempionātā ir pārāk daudz posmu un pārāk daudz laika nākas pavadīt prom no mājām”. Tāpat viņš atklāj, ka vēlas izmēģināt savus spēkus citās autosacīkšu disciplīnās.

“F1 sagādā aizraujošus brīžus un šajā periodā man ir daudz panākumu,” atzīst Verstapens. “Bet es gribu darīt arī citas lietas. Kad beigsies mans tagadējais kontrakts, būšu 31 gadu vecus. Pēc tam vēl, iespējams, spēšu būt konkurētspējīgs vairākus gadus. Bet šajos gados es arī vēlos pieredzēt citas lietas, kaut ko aizraujošu, bet ar mazāku spiedienu un ne tik saspringtu kalendāru.”

Verstapens atklāj, ka viņa plāni saistās “galvenokārt ar izturības sacīkstēm”. Jau iepriekš viņš izteicis vēlmi piedalīties Lemānas 24 stundu sacensībās. Šajā disciplīnā holandietis jau piedalās virtuālajās cīņās, piemēram, pagājušajā sestdienā startēja Sebringas 500 jūdžu braucienā “Virtual Le Mans” seriāla ietvaros.

Iepriekš veterāns Alonso izteicies, ka ļoti labprāt vēlētos Lemānā startēt vienā komandā ar Verstapenu.

“Šādu iespēju es izmantotu, ja vien mēs varētu startēt konkurētspējīgā komandā,” saka Verstapens. “Bet būtu jāiekrīt labai iespējai, lai mēs abi varētu piedalīties Lemānā. Šo visu projektu nevēlos sasteigt. Šobrīd izturības sacīkstes piedzīvo lielas izmaiņas. Labāk mazliet nogaidīt un redzēt, kas tur notiks, kā viss progresēs un tad visu kārtīgi izdomāt.”