Pēc vairākām pārmaiņām komandas menedžmentā pēdējo gadu laikā Estebans Okons uzskata, ka pie pašreizējā “Alpine” vadības modeļa viņš jūtas daudz relaksētāks.

Lai gan savu Formula 1 karjeru Okons uzsāka “Manor” un “Force India” komandās ar “Alpine” mātes uzņēmumu “Renault” francūzi saista ļoti senas saiknes. 14 gadu vecumā viņš parakstīja līgumu ar “Renault” paspārnē esošo “Gravity Sports Management” un pēc GP3 titula izcīnīšanas darbojās Enstonā bāzētajā F1 komandā kā testpilots vēl pirms sava debijas Grand Prix.

“Pirmoreiz uz Enstonu devos 2010. gadā. Šo divpadsmit gadu laikā esmu novērojis daudz pārmaiņu. Esam vienojušies uz ilgāku laiku (līdz 2024. gada izskaņai), kas ir patīkami. Mums ir lieliska vadība ar Otmaru (Safnaueru – komandas vadītāju), Lorēnu (Rosi – “Alpine” izpilddirektoru) un Luku (de Meo – “Renault Group” vadītāju). Šī ir fantastiska komanda. Viņi sniedz pozitīvu spiedienu. Tas nav nekas slikts – ir nepieciešami sasniegumi, citādi viss beigsies. Tas ir entuziasms pret sacīkstēm un autosportu. Kopš Lorēns, Luka un Otmars pievienojās es jūtos relaksētāk un labāk, tādēļ esmu tik ļoti mierīgs,” norāda Estebans Okons, kuram šogad “Alpine” sastāvā izdevās kopvērtējumā gūt virsroku pār komandas biedru Fernando Alonso.

Visi Okona uzskaitītie vadības cilvēki komandai pievienojušies pēdējo divarpus gadu laikā. Iepriekš, vēl startējot zem “Renault” zīmola, komandas vadība mainījās regulāri, šo amatu pildot Sirilam Abitebulam, Davidem Brivio un Marselam Budkovskim.

Okons pats atgriezās “Renault” komandā 2020. gadā pirms zīmola maiņas, bet jau nākamajā sezonā atnesa “Alpine” pirmo uzvaru Ungārijas Grand Prix. Šogad komanda un pats Estebans spēruši vēl vienu soli uz priekšu – francūzis kopvērtējumā noslēdza gadu astotajā vietā, kamēr “Alpine” pārspēja “McLaren” cīņā par ceturto vietu konstruktoru ieskaitē.

“Mēs vēl neesam tur, kur vēlamies būt, tādēļ esam ar abām kājām uz zemes un turpinam cītīgi strādāt. Redzēsim, kur tas mūs aizvedīs,” cerību pilns ir Okons. “Katru nedēļu esmu rūpnīcā un smagi strādāju. Nevēlos, lai pēc karjeras beigām man nāktos nožēlot, ka kaut ko neesmu paveicis, kas man būtu palīdzējis tikt augstāk. Tālāk viss atkarīgs no paša.”

Lai gan darbs kopā ar divkārtējo pasaules čempionu Alonso noteikti bija izaicinājumu pilns, Okonu gaida ļoti interesanta 2023. gada sezona. Par viņa komandas biedru kļūs bērnības dienu draugs Pjērs Gazlī. Diemžēl, abiem nav izdevies saglabāt draudzīgas attiecības pieaugot…