Lietuviešu pilota Vaidota Žalas ekipāža izcīnījusi otro vietu Dakaras rallija septītajā ātrumposmā, kamēr uzvaru automobiļu klasē guva Jazīds El Radži. Kopvērtējuma līderis Nāsirs El-Atija sestdienas posmā zaudēja 19 minūtes, bet kopvērtējumā saglabā ievērojamu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem. Lietuviešu braucējs Roks Bacjuška tikmēr pārņēmis vadību T4 klasē.

Laikapstākļu dēļ motociklu un kvadriciklu klasēm šis posms tika atcelts, bet pārējās klasēs ceļā no Rijādas uz Al Duvadimi bija jāmēro 333 km garš ātrumposms. Par vienu no dienas galvenajiem varoņiem kļuva “Teltonika Racing” komandas pilots Žala.

Septītais un astotais posms noteikts par maratonu, kura laikā tehniskā palīdzība no malas starp posmiem nav atļauta. El-Atija nolēma lieki neriskēt, jo pēc “Audi” komandas neveiksmēm iepriekšējā dienā viņa pārsvars jau bija ļoti liels. “Toyota” braucējs ierindojās vien 14. vietā.

Vietējais sportists El Radži no “Overdrive” komandas bija ātrākais automobiļu klasē, bet Žala ar savu “Prodrive Hunter” automašīnu ieņēma otro vietu, zaudējot viņam nepilnas deviņas minūtes. Trešais ātrākais bija Gerlēns Šišerī, kurš arī startē ar šādu auto, atpaliekot virs desmit minūtēm.

Matiass Ekstroms bija kļuvis par līderi pēc piektā kontrolpunkta, bet viņa elektrisko “Audi” spēkratu 196. kilometrā piemeklēja tehniskas problēmas un nācās apstāties. Komandas biedrs Karloss Sainss, kurš iepriekšējā dienā bija avarējis un cīņu par “Top 3” neturpina, apstājās, lai sniegtu palīdzību. Atgādinām, ka trešais “Audi” pilots Stefans Petransels no sacensībām ir izstājies pēc iepriekšējā dienā piedzīvotās avārijas, kurā cieta viņa stūrmanis.

Kopvērtējumā El-Atijam ir vairāk kā stundas pārsvars pār komandas biedru Henku Lateganu, bet trešo vietu saglabā “Overdrive” pilots Lukass Moraess. Ar “Toyota” automašīnām braucošās ekipāžas šobrīd ieņem pirmās četras pozīcijas.

Smago auto vērtējumā posmā uzvarēja Januss van Kasterens, bet otrais bija Alešs Lopraiss, kurš atguvis līderpozīciju kopvērtējumā. Martins van den Brinks septīto posmu noslēdza ar trešo rezultātu, bet kopvērtējumā atkāpies uz otro vietu, zaudējot Lopraisam divas minūtes. Van Kasterens ir trešais, 20 minūtes aiz līdera.

T3 klasē ātrākais bija Mičels Gutrijs, bet vadību saglabā Giloms de Meviuss. T4 vērtējumā posmā uzvaru guva Roks Bacjuška un lietuvietis tagad kļuvis arī par līderi kopvērtējumā.

Dakaras rallija rezultāti pēc 7. posma

Auto:

Smagie auto:

Visi rezultāti >>