Holandiešu pilots Niks de Vrīss šogad aizvadīs pirmo pilno sezonu “Formulā 1”, bet braucējs atklāj, ka pirms tam viņš saņēmis vairākus atraidījumus.

De Vrīss pēdējos gados ne vien kļuvis par “Formula 2” un “Formula E” čempionu, bet arī aizvadījis testus un treniņbraucienus dažādu F1 komandu sastāvos. Viņš bija nopietns kandidāts arī uz vietām “Alpine” un “Williams” komandās, bet līgumu parakstīja ar “AlphaTauri”.

Tomēr ceļš uz “Formulu 1” De Vrīsam bijis visai smags. Viņš atzīst, ka dažbrīd jau bija zaudējis cerību, ka kādudien viņam būs iespēja startēt šajā čempionātā.

“Godīgi sakot, biežāk bija tādi brīži, kad es domāju, ka tas nekad nenotiks,” saka De Vrīss. “Bet par to es nebiju sarūgtināts, jo tajā pašā laikā bija apmierināts ar to, kas man bija, un iespējām, kas man bija dotas. Es biju tam ļoti tuvu un tajā pašā laikā ļoti tālu. Bija dienas, kad domāju, ka tam vairs nav lemts notikt. Tomēr dziļi sirdī saglabāju ticību, neskatoties uz to, ka pēdējos gados esmu atraidīts četras reizes.”

Pagājušajā gadā De Vrīs piedalījās F1 treniņbraucienos “Mercedes”,” Aston Martin” un “Williams” komandu sastāvos, tāpat veica testus kopā ar “Alpine”. “Williams” viņam deva iespēju Itālijas posmā aizvadīt F1 debijas sacīkstes, kurās tika izcīnīta devītā vieta. Brazīlijas posmā De Vrīss tika norīkots par Lando Norisa aizvietotāju “McLaren” vienībā, ja nu slimības dēļ pamatsastāva braucējs nevarētu iziet uz starta.

Neskatoties uz plašo pieredzi,  panākumiem citos seriālos un interesi no F1 komandu puses, daudzas izdevības jaunajam un talantīgajam pilotam tomēr gāja secen.

“Pēc tam, kad kļuvu par F2 čempionu, man neatradās vieta “Formulā 1″,” viņš skaidro. “Tas ir pirmais sava veida atraidījums. 2021. gadā uzvarēju “Formula E” čempionātā un vēlreiz biju ļoti tuvu, taču beigās atkal nekas neizdevās. Pagājušajā gadā bija divas vai trīs epizodes, kad tika nopietni apspriesta mana nākotne. Un katru reizi saņēmu negatīvu atbildi, kas tika pamatota ar maniem pienākumiem ārpus F1 čempionātā.”