“Andretti” ir vienīgā jaunā komanda, kas izrādījusi interesi par startēšanu F1 pasaules čempionātā, paziņojis Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) prezidents Mohameds Ben Sulajems.

Mēneša sākumā Ben Sulajems ar “Twitter” starpniecību aicināja potenciālās jaunās komandas izrādīt interesi par startēšanu čempionātā, īsi pēc kā sekoja paziņojums par “Andretti” apvienošanos ar ASV autoražotāju “General Motors”. Par komandas īpašnieka Maikla Andreti plānu ienākt čempionātā bija zināms jau kādu laiku, taču iepriekš tas nebija guvis lielu atbalstu no FIA un esošo komandu puses.

Jautāts par to, vai šajās pēdējās nedēļās, kopš izskanēja aicinājums, kādas komandas ir izrādījušas interesi par startēšanu F1 čempionātā, Ben Sulajems atzina: “Tiešā veidā tikai “Andretti”.”

FIA prezidents atklāj, ka ar Maiklu Andreti un viņa tēvu, 1978. gada F1 čempionu Mario Andreti notikušas vairākas tikšanās. Tajās viņš esot skaidri pateicis, ka komandai nepieciešams sadarboties ar kādu no lielajiem autoražotājiem.

Lai gan “Andretti” jau oficiāli paziņoja, ka potenciālā komanda par partneri ieguvusi “General Motors”, tiek ziņots, ka pašlaik šaubas raisa tas, kādā apjomā šī kompānija iesaistīsies F1 projekta īstenošanā. Ben Sulajems jau ticies arī ar “General Motors” prezidentu Marku Roisu.

“Kā gan mēs varētu atteikt lielam autoražotājam?” saka FIA prezidents. “Mēs runājam par ASV, kur notiek trīs posmi, kas ir ļoti veselīgi. Tomēr esmu ievēlēts nevis tāpēc, lai taisītu naudu, bet gan nodrošinātu motoru sporta ilgtspējību.”

Lai gan Ben Sulajems ar lielu piesardzību raugās uz jaunu komandu ienākšanu čempionātā, reizē viņš skaidri pateicis, ka jaunas komandas ir nepieciešamas. Tāpat viņš nosoda esošo komandu nostāju, ka naudas balvas līdz ar to būs jādala ar vēl kādu.

“Viņi saka, ka tas atņems viņiem gabalu no kūkas,” saka Ben Sulajems. “Jā, tā tas ir. Bet, ko gan jūs gribat? Tad varbūt izmetīsim ārā piecas no komandām un jums paliks vēl vairāk naudas? Uz to jāskatās no dažādām pusēm. Es nevaru bloķēt autoražotāja vēlmi startēt čempionātā. Iedomājieties, ja es to darītu. Tas būtu nepareizi.”