Igauņu ekipāža Ots Tanaks un Martins Jarveoja no M-Sport izcīna uzvaru Zviedrijas WRC rallijā. Otrajā vietā pēc sīvām cīņām finišēja īru ekipāža Kreigs Brīns un Džeimss Fultons no Hyundai, bet pjedestālu noslēdza vēl viena Hyundai ekipāža beļģi Tjērī Noivils un Martins Vidage.

Zviedrijas WRC rallijs ir vienīgais sniega un ledus rallijs esošajā pasaules čempionāta kalendārā. Jau otro gadu tas notiek tālāk uz Zviedrijas ziemeļiem Umejas apgabalā, lai izvairītos no aizvien siltāko ziemu radītajām problēmām. Pirmā posma uzvarētājs Sebastiens Ožjē šajā rallijā nepiedalījās.

Pirmā diena

Rallijs ar vienu īso ātrumposmu iesākās jau ceturtdienas vakarā. Par spīti pirmajai starta vietai tajā uzvarēja Kalle Rovanpera. Bažas par pērnā rezultāta atkārtošanos gan izrādījās liekas, jo piektdienas rītu Rovanpera sāka ar 12,5 zaudētām sekundēm. Lielisko starta pozīciju izmantoja Kreigs Brīns, kurš atgriezies Hyundai sastāvā, un uzvarēja pirmo ātrumposmu. Vadībā gan izvirzījās igaunis Ots Tanaks. Tieši starp šiem diviem braucējiem izvērtās galvenā cīņa par uzvaru. Nākamos divus ātrumposmus gan uzvarēja Rovanpera un japānis Takamoto Katsuta, taču rīta cilpu ar 2,1 sekundes pārsvaru pār Brīnu noslēdza Tanaks.

Vakara cilpu ar divām uzvarām sāka Brīns un apdzina Tanaku jau par veselām 10,5 sekundēm. Ar uzvarām ātrumposmos atspēlējās Tanaks un Rovanpera un Brīna pārsvars dienas noslēgumā saruka līdz nieka 2,6 sekundēm. Salīdzinoši vientuļā trešajā vietā spēcīgu dienu noslēdza soms Esapeka Lapi no Hyundai. Pēcpusdiena ar liela ātruma kūleni diemžēl sākās Katsutam. Uz Toyota galveno komandu pārceltais japānis gan spēja turpināt ceļu, tomēr radiatora bojājumi lika izstāties jau nākamajā ātrumposmā.

Kreigs Brīns
Kreigs Brīns izrādīja sīvu cīņu par uzvaru

Otrā diena

Ar ātrāko laiku sestdienas rītu iesāka Tjērī Noivils, kurš beidzot bija atradis savu ātrumu uz sniegotajiem ceļiem. Sekoja vēl viena Brīna uzvara, kas īra pārsvaru pār Tanaku atkal pieaudzēja līdz 5,7 sekundēm, taču lēnāks cilpas noslēdzošais laiks atkal ļāva igauņu sportistam pietuvoties līdz 3 sekundēm. Ātrākais jau atkal Rovanpera, kurš apdzina Evansu un izvirzījās ceturtajā vietā.

Vakar cilpu ar labāko laiku iesāka Rovanpera, taču Tjērī Noivils turpināja savu ofensīvu un apdzinu Evansu cīņā par piekto vietu. Dramatisks izrādījās nākamais 13. ātrumposms. Jau iebrauktajos, ļoti ātrajos Zviedrijas ceļos Pirelli riepas neturēja slodzi un vispirms Esapeka Lapi cieta no riepas delaminēšanās. Ātra līkuma ieejā tas diemžēl beidzās ar kupenu un uzsēšanos uz grāvja. Soms zaudēja vairākas minūtes. Daudz veiksmīgāk, taču arī ar riepas delaminēšanos, ātrumposmu pabeidza rallija līderis Kreigs Brīns. Rezultātā Tanaks pietuvojās jau līdz nieka pussekundei. Kļūdu un sagriešanos pieļāva Kalle Rovanpera. Aiz soma esošais Noivils uzvarēja ātrumposmu un pietuvojās Kalles pozīcijai līdz 3,7 sekundēm, kas pēc Lapi neveiksmes kļuva par cīņu par pjedestālu. Noivils uzvarēja arī atlikušos divus dienas ātrumposmus, vispirms izlīdzinot rezultātu līdz nullēm, bet pēc tam aizbēgot no Rovanperas par 3,8 sekundēm. Taču drāma turpinājās arī pašā priekšā – lielā ātrumā bremzējot jau atkal ļoti bīstami delaminējās Pirelli riepa – šoreiz Tanakam! Igauņu sportists gan līdz tam aizvadīja fantastisku ātrumposmu un bija septiņas sekundes ātrāks pat par Noivilu. Ar iekrāto handikapu pietika, lai finišētu ātrāk par Brīnu un Tanaks pārņēma rallija vadību! Līdz dienas beigām pārsvars tika palielināts līdz 8,6 sekundēm.

Trešā diena

Svētdienas rīts iesākās ar sīvu cīņu par trešo vietu. Rovanpera ar labāko laiku sadeldēja Noivila pārsvaru līdz 1,1 sekundei. Ātrumposma atkārtojumā uzvarēja Noivils un palielināja pārsvaru līdz 7,1 sekundei. Pirms pēdējā Powerstage Hyundai samainīja vietām savas ekipāžas un ar desmit sekunžu sodu Brīns tika atsviests uz trešo pozīciju. Pjēru Luī Lubē piemeklēja tehniskas ķibeles ar iekšdedzes motoru un finišs tika sasniegts ar tikai elektrisko piedziņu. Zaudētais laiks gan neietekmēja francūža sesto pozīciju. Esapekas Lapi laiku nespēja pārspēt ne Elvins Evanss, ne Kalle Rovanpera. Uz pilnu banku atkal gāja uz otro vietu paceltais Tjērī Noivils. Beļģis mazliet par ātru iegāja kādā no līkumiem un atmetās pret kupenu. Laiks netika zaudēts daudz, taču ar to pietika, lai Brīns atkal atgūtu otro pozīciju un izjauktu Hyundai plānu ar Noivila kopvērtējuma prioritizēšanu. Beigās pārliecinošu uzvaru Zviedrijas WRC rallijā izcīnīja igaunis Ots Tanaks vien savā otrajā startā pie Ford Puma spēkrata stūres, 18,7 sekundes priekšā Kreigam Brīnam, kuram tas bija pirmais starts pie Rally 1 klases Hyundai i20 stūres. Tanaks izvirzās arī sezonas kopvērtējuma vadībā trīs punktus priekšā čempionam Kallem Rovanperam. Tjērī Noivils ar trešo vietu nodrošina visu trīs ražotāju pārstāvniecību kopvērtējuma top 3.

Zviedrijas WRC rezultāti
Zviedrijas WRC rezultāti
Braucēju kopvērtējums
Braucēju kopvērtējums
Ražotāju ieskaite
Ražotāju ieskaite