Daniels Rikjardo paziņojis, ka šogad neplāno piedalīties nekāda veida autosacīkstēs un pilnībā koncentrēsies uz saviem pienākumiem “Red Bull” testpilota amatā.

Pēc divām kopumā ne visai sekmīgām sezonām “McLaren” komandā, Rikjardo pieņēma lēmumus ņemt vienas sezonas pārtraukumu. Viņš mēģinās atgriezties uz starta kādas konkurētspējīgas vienības sastāvā 2024. gadā.

F1 čempionātā Rikjardo startēja kopš 2011. gada un kopumā aizvadījis nepilnas 12 sezonas. Šis varētu būt pirmais gads pēc ļoti ilgiem laikiem, kad austrālietis neiezies uz starta nevienās sacīkstēs.

“Domāju, ka fiziski tas būtu iespējams, ja es ļoti mēģinātu to īstenot,” skaidro Rikjardo. “Ja tur būtu iesaistīts “Red Bull”, varbūt pat tā būtu izdevīga situācija abām pusēm. Tomēr šobrīd es neizskatu iespēju darīt kaut ko nopietnā līmenī. Gribu arī psiholoģiski atpūsties, jo konkurence šeit ir milzīga, man tas viss patīk, bet tā arī ir milzīga slodze. Ja es sāktu darīt kaut ko citu, noteikti no manis gaidītu noteikta līmeņa sasniegumus, bet šobrīd gribu vienkārši gūt prieku no visa, ko daru.”

Savulaik pēc sacīkšu pilota vietas zaudēšanas Alekss Albons palika “Red Bull” testpilota amatā, bet pēc tam rada iespēju atgriezties čempionātā jau “Williams” komandā. Taizemiešu izcelsmes sportists gan atzīst, ka situācija gan nav gluži tāda pati, jo Rikjardo būtu varējis turpināt karjeru F1 sacīkstēs, ja pats to vēlētos.

“Tā toreiz nebija mana izvēle, bet viņš izvēlējās pats,” saka Albons. “Viņš šobrīd ir citā vecuma posmā un savādākā psiholoģiskajā situācijā. Kad es biju prom no F1 čempionātā, šķiet, man bija 24 gadi un liels izsalkums atgriezties. Es varu runāt tikai par sevi, bet Daniels ir bijis panākumiem bagāts pilots un varētu negribēt pievienoties kādai komandai, kas nav viena no vadošajām. Tas būtu tā, it kā viņš savu karjeru sāktu pilnīgi no jauna. Es to labprāt darītu kaut desmit reizes, bet tā arī ir lielā atšķirība starp mums.”

Rikjardo atzīst, ka par nākamo soli, ko spert savā karjerā, varētu izlemt šī gada vidū: “Domāju, ka tā būs atbilde, kas balstīsies uz iekšējo sajūtu. Esmu pārliecināts, ka šo atbildi iegūšu vasaras vidū.”