“AlphaTauri” komandas nākotne pirms jaunās sezonas kļuvusi neskaidra. Iespējams, tiek plānota komandas bāzes pārcelšana uz Angliju, bet otrs variants ir tās pārdošana, ziņo vācu medijs “Auto Motor und Sport”.

Tiek ziņots, ka uzņēmumā “Red Bull”, kopš pie vadības grožiem stājās Olivers Minclafs, dažādi projekti šobrīd ir zem jautājuma zīmes. Tostarp tiek domāts par F1 komandas “AlphaTauri” nākotni, jo izdevumi attiecībā pret ienākumiem tai esot pārāk lieli.

“Red Bull” komanda pagājušajā gadā uzvarēja Konstruktoru kausā, kamēr “AlphaTauri” ierindojās vien priekšpēdējā, devītajā pozīcijā. Itālijā bāzētā vienība finansiāli dod ievērojami mazāk, kamēr tās budžets esot tuvu atļautajai tēriņu robežai, raksta “Auto Motor und Sport”.

Ņemot vērā, ka komandas aerodinamikas nodaļa atrodas Anglijā, tiek apsvērts variants arī pārējo “AlphaTauri” bāzi pārcelt uz Apvienoto Karalisti. Jāatceras, ka savulaik komanda tika izveidota uz “Minardi” bāzes un joprojām tās mājvieta atrodas Faencā.

Vēl viens variants esot komandu pārdot, un pircēji jau gaida rindā. Šobrīd pat no finansiālā viedokļa nopirkt kādu no esošajām F1 komandām būtu izdevīgāk nekā izveidot jaunu. Turklāt, kā rāda pēdējā laika notikumi, pat tāda līmeņa komandai kā amerikāņu “Andretti Autosport” ir lielas problēmas izkarot iespēju startēt “Formulā 1”.

Maikls Andreti tiek minēts kā viens no galvenajiem pircējiem. Potenciālo pircēju sarakstā ir arī F3 un F2 klasēs labi zināmā Olivera Ouksa komanda “Hitech GP”. Tāpat arī indiešu miljardierim piederošā “Mumbai Falcons Racing Team”, kas startē formulu sacensībās Āzijā un Tuvajos Austrumos.