Džensons Batons ir saņēmis Ginesa Pasaules rekorda sertifikātu un iekļuvis Ginesa rekordu grāmatā par visvairāk izslēgtajām lampiņām 30 sekundēs uz reakcijas trenēšanas trenažiera jeb ‘Batak wall’.

Formula 1 līdzjutēji ļoti labi zina, ka šāds trenažieris pilnā izmērā vai mazāka izmēra versijas ir daļa no pilotu treniņu programmas un gatavošanās procesa pirms sacīkstēm.

Šādā veidā tiek trenēra roku – acu koordinācija un veiklība un refleksi, kas ir ļoti svarīga pilotēšanas spēju arsenāla sastāvdaļa.

Džensons Batons ir kļuvis par jauno Ginesa rekorda turētāju, pārspējot līdzšinējo rekordistu irānieti Arišai Šahriari, kurš pirms četriem gadiem uzrādīja rezultātu 56 izslēgtas lampiņas 30 sekundēs. Batonam izdevās izslēgt par divām vairāk – 58.

“Vienmēr ir patīkami pievienot jaunu balvu savai kolekcijai,” paziņoja 2009.gada F1 čempions. “Es savulaik 20 gadu vecumā uzstādīju savu neoficiālo rekordu un tāpēc patīkami apzināties, ka tagad vēl 20 gadus vēlāk mani vēl refleksi strādā.”

Pa šiem četriem gadiem ir bijis ļoti daudz Ginesa rekorda pārspēšanas mēģinājumi un līdz ar to Batona sasniegums ir visai nozīmīgs.

Izbaudi F1LV Patreon lapu un aplūko šīs sezonas F1 Kalendāru!