Īsu šovu Bahreinas F1 posmā sarīkojušais Fernando Alonso atzinis, ka šogad Aston Martin mašīna ir otrā ātrākā, uzreiz aiz Red Bull.

Gan testos, gan pirmajā sezonas posmā Sahiras trasē šī brīža vecākais un pieredzējušākais F1 pilots Alonso parādīja ļoti labu sniegumu. Ceļā uz trešo vietu spānis apdzina gan Mercedes braucēju Luisu Hamiltonu, gan Karlosu Saincu no Ferrari. Jāpiebilst, ka spānim šis bija pirmais starts “Aston Martin” komandas sastāvā.

“Vispirms gribu apsveikt savu komandas biedru Lānsu,” runājot par Strola izcīnīto sesto vietu, teica Alonso. “Tikai pirms 12 dienām viņam bija operācija, bet tagad viņš cīnās ar visiem. Tas ir fantastiski. Viņš bija lielisks. Un ir lieliski sezonas pirmajās sacīkstēs pašam kāpt uz pjedestāla. Tas ir kaut kas nereāls, ko komanda ziemā ir paveikusi, lai Aston Martin būtu otrā ātrākā mašīna.”

Alonso izcīnīja pirmo pjedestālu kopā 2021. gada posma Katarā un jau 99. visā savā F1 braucēja karjerā.

Strols tikmēr startēja pirmajā posmā, lai gan neilgi pirms sezonas sākuma piedzīvoja neveiksmīgu kritienu no velosipēda, traumējot abas rokas. Šī iemesla dēļ kanādietis nevarēja sēsties pie stūres testos. Tomēr svētdien Strols spraigā cīņā uzveica Mercedes braucēju Džordžu Raselu un finišēja sestais.

“Manu roku locītavas burtiski dega un man pat bija izspiedušās asaras,” cīņu, kas bija jāizcīna ne vien ar Raselu, bet arī sevi, apraksta Strols. “Vēl pirms desmit dienām es nespēju pastaigāt un manas abas rokas bija kā dārzeņi. Tobrīd nedomāju, ka būšu šeit, tāpēc ir lieliski izcīnīt punktus. Šis ir labs sākums sezonai.”

Aston Martin pēc pirmā posma iekārtojusies otrajā pozīcijā Konstruktoru kausā, zaudējot vienīgi Red Bull komandai.

F1 kopvērtējums pēc 1. posma: