McLaren komanda ir paziņojusi par nopietnu komandas tehniskā departamenta restrukturizāciju. Līdzšinējais tehniskais direktors Džeimss Kijs pametīs vienību, kamēr tai pievienosies bijušais Ferrari inženieris Deivids Sančess.

Vokingā bāzētai komandai sezonas sākums ir bijis paredzami neveiksmīgs un pirms 2023.gada sezona nav izpildīti uzstādītie tehniskās attīstības mērķi. Šajā gadījumā tehniskā direktora atlaišana ir visai loģisks solis, jo vienība jau ilgāku laiku nespēj izkļūt no lejupslīdes.

Turklāt McLaren ir paziņojusi, ka mainīs tehniskā departamenta struktūru. Iepriekš Kijs, kurš pievienojās vienībai 2019.gadā, bija galvenais atbildīgais par tehnisko attīstību kopumā, bet turpmāk ir plānots izveidot horizontālu stuktūru, kur trīs tehniskie cilvēki būs atbildīgi katrs par savu jomu un visi būs tiešā komandas vadītāja Andrea Stellas pakļautībā.

F1 bremžu sistēma: kā 18″ riteņi izmainīja spēles laukumu

Viens no šiem trim vaļiem, uz kuriem turēsies McLaren tehniskais departaments, būs bijušais Ferrari attīstības stratēģijas veidotājs francūzis Deivids Sančess, kurš jaunai komandai varēs pievienoties no 2024.gada 1.janvāra. Sančess strādās kopā ar Pīteru Prodromu, kurš atbildēs par aerodinamikas departamentu, bet trešais būs Nīls Holdijs. Tāpat notikušas vēl vairākas izmaiņas McLaren tehnisko cilvēku lomu un atbildības sadalījumā.

“Vispirms es vēlos pateikties Džeimsam par ieguldījumu viņa laikā McLaren komandā un novēlu panākumus nākotnē,” paziņoja Stella, kurš par komandas vadītāju kļuva pirms šīs sezonas. “Man, kļūstot par komandas vadītāju, tika dotas pilnvaras izveidot jaunu struktūru un stratēģiju, lai nodrošinātu komandas panākumus nākotnē. Šobrīd esam izstrādājuši jaunu struktūru, kas ievieš krientni lielāku skaidrību un efektivitāti tehniskajā departamentā.”

Pēc pirmajiem diviem sezonas posmiem abi McLaren piloti Lando Noriss un Oskars Piastri ir pēdējās divās vietās čempionāta kopvērtējumā un komanda bez punktiem ir 10.vietā Konstruktoru kausā. Uz sezonas ceturto posmu Azerbaidžānā ir plānots nopietns uzlabojums, kas tika gatavots jau kopš pagājušā gada nogales, kad komanda atklāja problēmas esošā modeļa uzlabošanā un apjautā tā nepietiekamo potenciālu.

Jaunākais Patreon lapā: 7 ‘Sprīdīši’, kuri devās laimes meklējumos, lai nepaliktu komandas biedra ēnā