Formula 1 komandu vadītāji ir gatavi arvien stingrāk paust savu nostāju budžeta griestu jautājumos, lai padarītu čempionātu vēl aizraujošāku.

Budžeta griesti tika ieviesti 2021. gadā un jau šobrīd ir redzami pirmie rezultāti – vadošo komandu pārsvars vairs nav tik izteikts un atstatums starp vadošo un lēnāko vienību ir ievērojami sarucis, tomēr, iespējams, ar to nepietiek, lai nopietni ļautu mazajām vienībām iesaistīties cīņā par uzvaru.

Komandas vēlas lielāku brīvību, lai varētu attīstīt savu rūpnīcas bāzi. Viens no galvenajiem šīs idejas aizstāvjiem ir jaunieceltais “Williams” vadītājs Džeimss Voulss. “Man šķiet, ja vēlamies tikt vaļā no meritokrātijas, mums jābūt spējīģiem nodrošināt komandas ar izdevību panākt līdervienības un strādāt ar līdzvērtīgiem resursiem.”

Pēc 15 gadiem “Mercedes” komandā, kas daudzus gadus pavadīja dominējot čempionātā, Vaulss šoziem pārvācās uz “Williams” un atzina, ka bija pārsteigts, ka komandai trūkst resursi, kas, viņaprāt, ir absolūti nepieciešami, taču pie pašreizējiem ierobežojumiem vienība tos nevar atļauties, piemēram, atbilstoša programmatūra, kas palīdz kārtīgi saprast, kur atrodas katra detaļa. Bez uzlabojiem “Williams” komandai nekad nebūs iespēju noķert vadošās vienības.

Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) un Formula 1 menedžments (FOM) apsver iespēju apspriest šo jautājumu ar krietni padziļinātu izpēti, kā šīs izmaiņas varētu ietekmēt čempionāta attīstību.

“Alpine” komandas vadītājs Otmars Safnauers pievienojās Voulsa teiktajam: “Tēriņu griestu ieviešana akcentē vēsturiskās atšķirības. Ja biji neliela komanda, kuras rīcībā nav labs vēja tunelis un nevari atļauties uzbūvēt jaunu, tad esi ķezā uz mūžīgiem laikiem. Šī iemesla dēļ jārada izņēmums attiecībā uz vēja tuneļiem. Domāju, ka ir arī citas infrastruktūras jomas un rīki, pret kuriem jāttiecas ar līdzīgu attieksmi.