Trīskārtējais Formula 1 čempions Nelsons Pikē šķirsies no 5 miljoniem Brazīlijas reālu (gandrīz 900 tūkstoši EUR) par rasistiskiem un homofobiskiem izteikumiem par Luisu Hamiltonu TV intervijā.

Brazīlijas tiesa piespriedusi šādu lēmumu pēc Pikē izteikumiem 2021. gadā pēc Lielbritānijas GP, kur sadursmi piedzīvoja abi titula kandidāti Makss Verstapens un Luiss Hamiltons.

Mazais nēģeris ar savu mašīnu iebrauca iekšmalā, bet tas ir ļoti ātrs līkums, kur divām mašīnām blakus nav vietas,” savā analīzē pavēstīja viens no astoņdesmito gadu izcilākajiem braucējiem.

Formula 1 sabiedrība pauda sašutumu par Pikē komentāriem, tomēr pats Nelsons norādīja, ka vārds, kas radījis ažiotāžu (Brazīlijas portugāļu valodā: neguinho) netiek lietots ar negatīvu nokrāsu un drīzāk tulkojams kā ‘puisis’ vai ‘čalis’, nevis ar tādu pašu nozīmi kā vārda lietojums angļu valodā.

Vēlāk gan Pikē atvainojās par savu vārdu izvēli (citādā gadījumā varēja zaudēt iespēju apmeklēt F1 padoku), tomēr vēlreiz tika sabiedrības nežēlastībā, kad viņa homofobiskie komentāri Luisa virzienā par 2016. gada dueli starp Rosbergu un Hamiltonu nokaitināja vairākas sabiedrības grupas, tostarp Brazīlijas LGBTQ+ komūnu, kas par morālām ciešanām pieprasīja pat 10 miljonu reālu (1,7 miljoni EUR) sodu Nelsonam Pikē.

Vērts piebilst, ka Nelsons Pikē ir cieši saistīts ar Luisa Hamiltona tā laika galvenā konkurenta Maksa Verstapena ģimeni, jo Nelsona meita Kellija ir Maksa draudzene. Viņa audzina meitu no iepriekšējām attiecībām ar bijušo F1 braucēju Daņilu Kvjatu.