F1 čempionāta izpilddirektors Stefano Domenikali paziņojis, ka izskata opcijas, lai treniņbraucieni būtu līdzjutējiem piesaistošāki, raugoties uz iespējām atalgot braucējus un komandas par labiem rezultātiem.

Ja neskaita Grand Prix nedēļās nogales ar sprintiem, F1 treniņbraucieni sastāda trīs stundas no kopējā trasē pavadītā laika, kas normālos apstākļos ir vairāk kā kvalifikācija un sacīkstes kopā skaitot. Tā kā tajos nekas būtiski neizšķiras, vien sniedzot aptuveni ieskatu par potenciālajiem komandu spēku samēriem, gan TV reitingu, gan klātienes skatītāju ziņā tie ievērojami iepaliek no Grand Prix galvenās sastāvdaļas – sacīkstes.

Pagājušajā nedēļā Domenikali klātienē apmeklēja MotoGP sacīkstes Portugālē, kur tika pie izdevības vicināt rūtoto finiša karogu. Sarunā ar portugāļu kanālu “Sport TV” F1 boss atzina, ka, viņaprāt, treniņbraucieni nav nepieciešami un viņš atbalstītu to svītrošanu no sacīkšu nedēļas nogales programmas, jo tie nes pienesumu vienīgi inženieriem.

Nākamajā dienā F1 pārstāvis gan precizēja Domenikali izteikumus norādot, ka šobrīd nav plāna pilnībā atteikties no treniņiem, bet gan padarīt tos aizraujošākus un skatītājiem saistošākus. Pārrunas par punktu piešķiršanu treniņos ir apstājušās, tomēr Domenikali cer atrast veidu, kā pārliecināt komandas iesaistīties cīņā par ātrāko apļa laiku.

Jau pieminētajā MotoGP čempionātā pēdējie treniņi kalpo kā ievads kvalifikācijai – desmit ātrākie braucēji nodrošina iespēju startēt no Top 12 pozīcijām, bet abus atlikušos pole position kandidātus izsijā pirmajā kvalifikācijas kārtā, kur piedalās visi, kas treniņos palika ārpus Top 10.