Svētdienas vakarā ASV notikušajā “MotoGP” čempionāta trešajā posmā par uzvarētāju kļuva Alekss Rinss, kuram šis ir pirmais panākums “LRC Honda” komandas sastāvā. Tikmēr Frančesko Bagnaia piedzīvoja kritienu no līderpozīcijas.

“Ducati” komandas braucējam Bagnaiam sacīkšu nedēļas nogale Ostinā iesākās ļoti cerīgi, viņš ar jaunu “Circuit of the America” trases rekordu uzvarēja kvalifikācijā, pēc tam sestdien triumfējot arī sprinta sacīkstē. “Grand Prix” izcīņā svētdien itāļu motosportists startēja no pole position un bija līderis, taču astotajā aplī vienā no līkumiem nesavaldīja motociklu un krita.

Pirms tam Rinss viņam cieši sekoja, kamēr no pārējiem abi līderi jau bija paguvuši attālināties. Atlikušajā sacensību daļā Rinsam izdevās noturēt pārsvaru un uzvarēt. Otro vietu guva Luka Marini, kurš ceļā uz šo pozīciju bija apdzinis Fabio Kvartararo.

Labs starts padevās Džekam Milleram, kurš no desmitās vietas bija pacēlies uz trešo. Jau trešajā līkumā krita Horhe Martins, paraujot līdzi Aleksu Markesu. Pēc negadījuma Markess arī apmeklēja medicīnas centru. Kopumā šajā sacīkstē notika daudzi kritieni, neskatoties uz to, ka trase bija sausa. Krita Aleišs Espargaro, vēlāk arī Millers, kurš tobrīd aizvien ieņēma trešo vietu. Tāpat arī Žoans Mirs, Takāki Nakagami, Stefans Bradls un Breds Binders, kurš gan atgriezās uz motocikla un sasniedza finišu.

Pēc Bagnaias kritiena, Rinss kļuva par līderi, bet “Yamaha” braucējs Kvartararo pacēlās uz otro pozīciju, kurā spēja noturēties ilgāku laiku, pirms Marini viņu apdzina. Valentino Rosi pusbrālim tas ir pirmais pjedestāls “MotoGP” karjerā. Savukārt 2021. gada čempions Kvartararo izcīnīja trešo vietu, un tas ir viņa pirmais pjedestāls šosezon.

“Honda” motocikliem šī ir pirmā uzvara kopš 2021. gada Emīlijas Romanjas GP, bet LRC vienība nebija uzvarējusi kopš 2018. gada Argentīnas GP. Pašam Rinsam šis ir sestais panākums “MotoGP” karjerā.

Ņemot vērā, ka Bagnaia izstājās, Marko Bedzeki, kurš Argentīnā pirms tam izcīnīja pirmo uzvaru karjerā. izdevies palielināt pārsvaru kopvērtējumā. “VR46 Ducati” komandas braucējs ierindojās sestajā vietā un pašlaik, pēc aizvadītiem trim posmiem, ir deviņus punktus priekšā Bagnaiam. Trešais tagad Rinss, kurš līderim zaudē 17 punktus.

“MotoGP” sezonas ceturtais posms notiks 30. aprīlī Spānijā, Heresas trasē.

Amerikas GP rezultāti:

Kopvērtējums pēc 3. posma: