Spānijā, Zueras trasē norisinājies Eiropas kartinga čempionāta pirmais posms. Tomass Štolcermanis KZ2 klases debijā finālbraucienā pretendēja uz pjedestāla pozīcijām, bet finišēja septītais.

Itāļu komandu “Energy Corse” pārstāvošais Štolcermanis bija vienīgais no latviešu autosportistiem šajās sacensībās. KZ2 klasē startēja aptuveni 90 braucēji, bet finālā tika 36 ātrākie.

Kvalifikācijas sacīkstēs Štolcermanis divreiz finišēja trešais un vienreiz ceturtais, visu grupu summā ierindojoties sestajā pozīcijā. Savā Super Heat braucienā Tomass finišēja otrajā vietā, taču saņēma piecu sekunžu sodu par neatbilstoši piestiprinātu priekšējo spoileri, kas viņu rezultātos atmeta uz trešo pozīciju.

KZ2 klases fināls izvērsās ļoti spraigs. Štolcermanis startēja no sestās pozīcijas un brauca “Top 3” cienīgā ātrumā, bet finišā ierindojās septītajā pozīcijā. Sportists sacensības pabeidza mazāk nekā sekundi aiz trešās vietas ieguvēja.

Tomass Štolcermanis: “Jau treniņos bijām ļoti ātri, bet sacensību pirmajā dienā ātrumam pievienojās stabilitāte. Piektdien ātrākais aplis kvalifikācijas grupā – vienkārši nereāli un negaidīti! Hītos starts nebija tas labākais, nācās zaudēt pozīcijas, taču bija daudz labu apdzīšanu. Pusfinālā ļoti labs ātrums un finišā trešā vieta B braucienā. Fināls ir pats grūtākais – pēc laba starta un apdzīšanas pirmajā aplī no sestās pozīcijas tiku līdz trešajai. Redzot cīņu un atstarpi aizmugurē, turējos trešais un taupīju riepu, lai beigās būtu ātrāks. Kad ceturtā vieta sāka tuvoties, sāku spiest gāzi, taču ātrums nebija tik labs, kā plānots. Ļoti laba debijas nedēļa – neplānoju, ka finālā finišēšu septītajā vietā.”

Uzvarēja Jamaiku pārstāvošais Alekss Pauvels, otrais finišēja brits Fredijs Sleiters, kamēr trešais bija spānis Horhe Peskadors.

KZ klasē finālā uzvarēja franču braucējs Žeremī Iglesiass, bet aiz viņa ierindojās itālis Mateo Vigano un holandietis Senna van Valstijns.

KZ2 fināla rezultāti:

Pilni rezultāti >>