Autosporta leģenda Sebstjēns Lēbs pēc vairāku gadu pārtraukuma šosezon atgriezīsies pasaules rallijkrosa čempionātā un sacensībās piedalīsies ar elektrisko “Lancia Delta” automašīnu.

Gerlēns Šišerī ir izveidojis jaunu komandu “Special One Racing”, kurā startēs gan pats, gan kādreizējais šī čempionāta braucējs Lēbs. Abi pilotēs “Lancia Delta Evo-e”, kas debiju RX1e klasē piedzīvoja pagājušās sezonas noslēguma posmā Nirburgringā.

Pēdējo reizi Lēbs pasaules rallijkrosa čempionātā piedalījās 2018. gadā, kad startēja “Peugeot” rūpnīcas atbalstītajā “Hansen Motorsport” vienībā un uzvarēja Beļģijas posmā.

“Esmu no tās paaudzes, kas uzauga, skatoties kā “Lancia Delta” mašīnas startēja rallijā,” stāsta Lēbs, kurš šo auto jau testēja decembrī. “Līdz ar to man ir vājība uz šo auto. Kad Gerlēns man pirmo reizi pastāstīja par plānu ar to startēt rallijkrosā, nodomāju, ka viņš ir sajucis prātā. Tad pērn decembrī to pirmo reizi izmēģināju un uzreiz saskatīju tās dinamiskās īpašības. Man ir liela ticība šim projektam un nevaru vien sagaidīt, kad varēšu ar šo auto izbraukt dažādās pasaules trasēs.”

Iepriekš Šišerī komanda pasaules čempionātā startēja ar nosaukumu “GCK Motorsport”, bet tagad izveidots jauns zīmols “Special One Racing”. Zināms, ka ar šo auto čempionātā komanda startēs vismaz trīs sezonas. Pirmais šī gada posms gaidāms jūnija pirmajā nedēļā Portugālē.