“Formula 1” braucējs Lando Noriss uzskata, ka F2 un F3 čempionātu braucējiem būtu jādod vairāk iespēju braukt trasē, ņemot vērā to milzīgo naudas apjomu, ko jaunajiem sportistiem nākas atdot par būšanu junioru kategorijās.

F2 un F3 klasēs ir tikai viena treniņbraucienu sesija, kam seko kvalifikācija un divas sacīkstes. Runājot par gaidāmajām izmaiņām F1 formātā, Džordžs Rasels paudis, ka nevis F1, bet drīzāk “Formula 2” braucējiem būtu jādod iespēja vairāk patrenēties trasē. Noriss viņa teiktajam piekrīt.

“Skatoties no tāda viedokļa, es tam pilnībā piekrītu,” Rasela izteikumus komentē Noriss. “Pirmkārt, F2 un F3 kategorijās ir briesmīgas riepas, kas iztur tikai apmēram vienu apli. Ja parēķina, cik apļus vari nobraukt par to naudu, ko samaksā, tas ir šokējoši.”

Nav noslēpums, ka pilotam, kurš grib cīnīties par iekļūšanu “Formulā 1”, viena sezona F2 sacensībās izmaksā vairākus miljonus eiro. Noriss uzskata, ka tik lielas investīcijas atdeve ir nesamērīgi maza.

“Ir patiešām šokējoši redzēt, cik daudz naudas jāiztērē junioru kategorijā, lai tikai dotu sev iespēju nokļūt F1,” viņš saka. “Tas ir tiešām stulbi. Viņiem ir jādod vairāk laika, ko pavadīt trasē, vairāk riepas uz treniņbraucieniem. Pašlaik viņiem uz treniņu ir paredzēts viens riepu komplekts, kas nav nekas. Turklāt viņiem ir tikai viens treniņš, kas ir briesmīgi. Manuprāt, tas būtu labi, ja jaunie braucēji tiktu pie iespējas vairāk laika pavadīt trasē.”

Par gaidāmajām izmaiņām F1 sprinta sacīkšu nedēļas nogalēs Norisam ir neitrāls viedoklis.

“Kas attiecas uz F1, godīgi sakot, tā nav lieta, par ko es būtu īpaši aizdomājies,” viņš saka. “Ja paskatāmies uz to vienkāršā veidā, protams, treniņš nekad nebūs tik interesants kā kvalifikācija, un nekad nebūs tik interesants kā sacīkste. Es nezinu, ko vēl būtu jādara, kas būtu jāmaina.”