“Ferrari” sacīkšu direktors un vadītāja asistents Lorāns Mekīss gatavojas pievienoties “AlphaTauri” komandai, kur strādās līdzās tās vadītājam Francam Tostam, atsaucoties uz avotiem Itālijā, vēsta vadošie autosporta mediji.

“AlphaTauri” vienība, kas arī bāzējas Itālijā, šobrīd plāno plaša mēroga personāla restrukturizāciju. Tas tiek darīts ar mērķi uzlabot komandas sniegumu F1 čempionātā, kā arī finansiālos rādītājus.

Mekīss jau iepriekš strādājis Faencā bāzētajā komandā, pievienojoties vēl 2002. gadā, kad tā bija zināma kā “Minardi”. Tās rindās viņš nostrādāja vairāk nekā desmit gadus, arī periodā, kad vienība nonāca “Red Bull” īpašumā un pārtapa par “Toro Rosso”. Ar laiku Mekīss kļuva par komandas galveno inženieri, vēlāk strādāja Starptautiskajā Automobiļu federācijā (FIA), bet tad pievienojās “Ferrari”.

Portāls “RacingNews365.com” arī ziņo, ka kompānija “Red Bull” ir saņēmusi vairākus “AlphaTauri” komandas pirkšanas piedāvājumus. Vienā gadījumā potenciālais pircējs solījis aptuveni 730 miljonus eiro, tomēr piedāvājumam “Red Bull” nav piekritusi. Pēdējā laikā izplatījušās spekulācijas par to, ka komanda varētu tikt pārdota. Notiekošā restrukturizācija gan liek noprast, ka tas diez vai notiks.

Šobrīd medijos klīst dažādas baumas. Jaunajam “Red Bull” izpilddirektoram Oliveram Minclafam neesot izveidojušās labas attiecības ar Helmutu Marko, līdz ar to tiek runāts par pieredzējušā speciālista aiziešanu no padomnieka posteņa. Tajā pašā laikā tiek ziņots, ka viņa vietā varētu nākt neviens cits kā Sebastians Fetels, kurš vien pērn noslēdza savu F1 pilota karjeru. Runā arī, ka, ņemot vērā “AlphaTauri” sliktos rezultātus un finanšu rādītājus, amatu varētu zaudēt komandas boss Francs Tosts.

Pērn “AlphaTauri” ieņēma priekšpēdējo, devīto vietu Konstruktoru kausā un nekas neliecina, ka šogad varētu klāties labāk. Pirmajos trīs šīs sezonas posmos komanda nopelnījusi tikai vienu punktu un aizvien atrodas devītajā pozīcijā.