“Red Bull” pilots Makss Verstapens sasniedza ātrāko rezultātu F1 pasaules čempionāta ceturtā posma vienīgajos treniņbraucienos Azerbaidžānā, Baku ielu trasē. Pavisam nedaudz no viņa atpalika “Ferrari” pārstāvis Šarls Leklērs.

F1 sezona ir atsākusies pēc gandrīz mēneša pārtraukuma, jo sākotnēji plānotais Ķīnas posms tika atcelts. Uz Azerbaidžānu kā sezonas līderis devies Verstapens, kurš uzvarējis divos no aizvadītajiem trim posmiem. Viņam šobrīd ir 15 punktu pārsvars pār komandas biedru Serhio Peresu, kurš savukārt uzvarējis vienu reizi.

Šī ir pirmā nedēļas nogale, kad tiek izmantots jaunais formāts. Šis bija vienīgais plānotais treniņš, jo jau pēcpusdienā notiks kvalifikācija, kurā tiks noskaidrotas starta vietas uz svētdien gaidāmo “Grand Prix” izcīņu. Savukārt sestdien risināsies kvalifikācija, kurā noteiks starta izkārtojumu uz tajā pašā dienā paredzēto sprinta sacīksti. Iepriekš galvenās sacīkstes starta kārtība tika noteikta atbilstoši sprinta sacīkstes rezultātiem.

Verstapens treniņā sasniedza laiku 1:42.315, bet Leklērs viņam zaudēja tikai 0.037 sekundes. “Red Bull” un “Ferrari” piloti ieņēma arī nākamās divas pozīcijas. Peress bija trešais ātrākais, kamēr Karloss Saincs sasniedza ceturto vietu. Labākais no pārējo komandu braucējiem šoreiz bija “McLaren” pārstāvis Lando Noriss.

Saincs vienā no epizodēm aizskāra trases barjeru, bet turpināja ceļu. Juki Cunoda uzplēsa riepu un saslīdēja trešajā līkumā. Tikmēr ar kūpošu “Alpine” formulu malā bija spiests piestāt Pjērs Gazlī. Degvielas spiediena problēmu dēļ trasē apstājās Kevina Magnusena “Haas” bolīds. “Mercedes” piloti tikmēr ziņoja par problēmām ar bremzēm un ar mīkstā sastāva riepām trasē neizbrauca, kas ietekmēja viņu rezultātu.

Kvalifikācijas sākums paredzēts šodien plkst. 16:00 pēc Latvijas laika.

Azerbaidžānas GP treniņa rezultāti: