“Ferrari” pilots Šarls Leklērs šodien notikušajā Azerbaidžānas GP kvalifikācijā izcīnīja uzvaru, pārspējot F1 čempionāta līderi Maksu Verstapenu. Šajā kvalifikācijā tika noteikts starta vietu izkārtojums uz svētdien gaidāmo “Grand Prix” izcīņu, kamēr rīt notiks sprinta kvalifikācija un sprinta sacīkste.

Q1

Jau pirmās kvalifikācijas vidū tiesneši bija spiesti izkārt sarkanos karogus, jo avāriju piedzīvoja Niks de Vrīss. Sezonas debitants trešajā līkumā iebrauca par ātru, bremzējot nobloķēja riteņus un ieslīdēja barjerā.

Sesijai atsākoties, jau drīz vien atkal nācās pielietot sarkanos karogus. Šoreiz tajā pašā vietā avarēja Pjērs Gazlī, iebraucot līkumā ar pārāk lielu ātrumu un ar formulas labo pusi atsitoties pret sienu. Karloss Saincs, kurš tobrīd aizvien nebija paguvis uzrādīt rezultātu, tikmēr citā trases vietā saslīdēja, taču spēja izvairīties no avārijas.

Pirmo kārtu pārvarēt neizdevās Gvanju Žou, Niko Hilkenbergam, Kevinam Magnusenam, kā arī abiem avarējušajiem braucējiem Gazlī un De Vrīsam. Pašās beigās ātrāko Q1 laiku sasniedza Leklērs, aiz sevis atstājot Verstapenu un Fernando Alonso.

Q2

Aiz “Top 10” palika un otrajā kvalifikācijas kārtā cīņu noslēdza Džordžs Rasels, kuram pietrūka vien 0.004 sekunžu līdz desmitajai vietai, kurā ierindojās otrs “Mercedes” pilots Luiss Hamiltons. Izšķirošajā kārtā netika arī Estebans Okons, Alekss Albons, Valteri Botsass un Logans Sardžents. Šoreiz ātrākais bija Verstapens, bet aiz viņa ierindojās Leklērs un Serhio Peress. Saincs dažas minūtes pirms laika atskaites beigām nespēja iegriezties trešajā līkumā un iebrauca drošības zonā, bet ceļu varēja turpināt un uzrādīja ceturto rezultātu.

Q3

Trešajā kvalifikācijā pirmajā mēģinājumā vienādu rezultātu 1:40.445 uzstādīja gan Verstapens, gan Leklērs, bet aiz viņiem tobrīd bija iekārtojušies Peress (+0.118) un Saincs (+0.571). Leklēram ar otro piegājienu izdevās uzlabo savu apļa laiku līdz 1:40.203, kamēr Verstapena sniegums nebija pietiekami labs, lai izcīnītu pole position, un sezonas līderis zaudēja uzvarētājam 0.188 sekundes, ieņemot otro vietu. Peress un Saincs palika aiz viņiem.

Piektajā vietā kvalifikāciju pabeidza Hamiltons, kurš bija piektais arī pēc pirmā veiktā Q3 apļa. Alonso šoreiz startēs sestais, bet pirmo desmitnieku svētdien gaidāmajā sacīkstē starta laukumā noslēgs Lando Noriss, Juki Cunoda, Lenss Strols un Oskars Piastri.

Jaunais formāts

Šis ir pirmais F1 posms, kurā tiek izmantots jaunais nedēļas nogales formāts. Tika aizvadīts tikai viens treniņš, bet šodienas kvalifikācijā tika noskaidrotas starta vietas uz svētdien gaidāmo “Grand Prix” izcīņu. Savukārt sestdien risināsies sprinta kvalifikācija, kurā noteiks starta izkārtojumu uz tajā pašā dienā paredzēto sprinta sacīksti. Iepriekš galvenās sacīkstes starta kārtība tika noteikta atbilstoši sprinta sacīkstes rezultātiem. Atgādinām, ka arī sprinta sacīkstē notiek cīņa par čempionāta ieskaites punktiem.

F1 sezona ir atsākusies pēc gandrīz mēneša pārtraukuma, jo sākotnēji plānotais Ķīnas posms tika atcelts. Uz Azerbaidžānu kā sezonas līderis devies Verstapens, kurš uzvarējis divos no aizvadītajiem trim posmiem. Viņam šobrīd ir 15 punktu pārsvars pār komandas biedru Peresu, kurš savukārt uzvarējis vienu reizi.

Sprinta kvalifikācija sāksies sestdien plkst. 11:30 pēc Latvijas laika, bet sprinta sacīkstes starts tiks dots plkst. 16:30. Svētdien sacensību sākums plkst. 14:00.

Azerbaidžānas GP kvalifikācijas rezultāti: