Maiami GP kvalifikācijas braucieni noslēgušies ar Šarla Leklēra avāriju neilgi pirms laika atskaites beigām. Tā rezultātā pirmo starta vietu F1 sezonas piektajā posmā guvis Serhio Peress, bet čempionāta līderis Makss Verstapens sacīkstē startēs vien devītais.

Q1

Pirmo kvalifikācijas kārtu neizdevās pārvarēt abiem “McLaren” pilotiem Lando Norisam un Oskaram Piastri. Neveiksmīga kvalifikācija izvērsās arī spēcīgās “Aston Martin” komandas pilotam Lensam Strolam. Pirmo kārtu nepārvarēja arī Juki Cunoda un Logans Sardžents. Tikmēr sezonas debitantam Nikam de Vrīsam izdevās nokļūt Q2, par nieka 0.069 sekundēm pārspējot Norisu.

Verstapens bija ātrākais, par 0.323 sekundēm pārspējot Karlosu Saincu. Aiz viņiem sekoja Peress un Leklērs.

Luiss Hamiltons vēl nebija paspējis uzrādīt konkurētspējīgu rezultātu, kad aizķēra 17. līkuma sienu, lai izvairītos no Kevina Magnusena formulas. Tiesneši pēc kvalifikācijas izmeklēs Magnusena iespējamo vainu šajā incidentā. Hamiltons vēlāk atgriezās trasē un veiksmīgi tika tālāk.

Q2

“Mercedes” pilotam Hamiltonam cīņu nācās pārtraukt otrajā kvalifikācijas daļā, jo augstāk par 13. rezultātu uzrādīt nebija viņa spēkos. Vadošajā desmitniekā neiekļuva arī Alekss Albons, Niko Hilkenbergs, Gvanju Žou un De Vrīss.

Ātrākais atkal bija Verstapens, kuram šoreiz tuvākie sekotāji bija Leklērs un Fernando Alonso. Saincs palika ceturtais, bet Peress, kurš bija nedaudz aizķēris sienu ceturtajā līkumā, uzrādīja piekto laiku.

Q3

Nepabeidzot pirmo lidojošo apli trešajā kārtā, Verstapens iebrauca boksos, jo vienā no līkumiem bija nedaudz saslīdējis un izbraucis par tālu līkuma ārmalā, turklāt tā nebija vienīgā kļūda šajā aplī. Ātrākais pēc pirmajiem braucieniem ar rezultātu 1:26.841 bija otrs “Red Bull” braucējs Peress, kuram sekoja Alonso, Saincs, Kevins Magnusens un Pjērs Gazlī.

Par negaidītu pavērsienu parūpējās Leklērs, kurš tobrīd ieņēma septīto pozīciju un, veicot otro lidojošo apli, piedzīvoja iespaidīgu izslīdēšanu no trases, kas noslēdzās ar ietriekšanos barjerā. Tiesneši izkāra sarkanos karogus un, tā kā laika atskaitē bija atlikušas tikai 1 minūte un 36 sekundes, tika pieņemts lēmums kvalifikāciju neturpināt. Triecienu pret mīksto barjeru Leklērs piedzīvoja ar “Ferrari” formulas aizmugurējo labo pusi.

Līdz ar to šobrīd kopvērtējuma otrajā pozīcijā esošais Peress sacensības Maiami uzsāks no pole position, bet pirmajā rindā blakus stāsies “Aston Martin” pilots Alonso. Nākamās starta vietas ieguvuši Saincs un Magnusens, trešajā rindā aiz viņiem startā būs Gaslī un Džordžs Rasels. Leklērs kvalifikāciju pabeidza septītais, Estebans Okons bija astotais, bet rezultātus neuzrādīja Verstapens un Valteri Botass.

Sacensību sākums Maiami trasē paredzēts svētdien plkst. 22:30 pēc Latvijas laika.

Maiami GP kvalifikācijas rezultāti: