Formula 1 posma Imolā norise ir apdraudēta, jo jau otro dienu visam komandu personālam likts neatrasties trases teritorijā, saistībā ar plūdu risku.

Dienās, kad komandu darbinieki aktīvi gatavo paddoku, garāžas un spēkratus gaidāmajam Grand Prix posmam, Itālijas Emīlijas-Romanjas reģionu piemeklējušas pamatīgas lietusgāzes, kas rezultējušās nopietnos plūdos un sarkanā brīdinājuma izsludināšanā, kas būs spēkā līdz vismaz trešdienas vakaram.

Vairāki avoti ziņo, ka šobrīd komandām lūgts nedoties uz Imolas trasi, kur šajā nedēļas nogalē paredzēts F1 sezonas sestais posms – Emīlijas-Romanjas Grand Prix. Lai arī šodien ūdens līmenis pašā trasē sācis kristies, sociālajos medijos cirkulē bildes, kur var redzēt, ka plūdi pamatīgi skāruši ir arī pašu trasi.

Lai arī paredzams, ka trasē ūdens līmenis normalizēsies, nedēļas turpinājumā spēkā saglabāsies dažādi ierobežojumi, jo daudzi ceļi ap sacensību norises vietu ir pārplūduši. Tas varētu sagādāt problēmas lielajam apmeklētāju skaitam nokļūt līdz un no trasei.

Pagaidām pastāv dažādi iespējamie risinājumi, gan nedēļas nogales turpināšana bez izmaiņām programmā, gan samazināta skatītāju skaita piemērošana, gan laika grafika saspiešana, lai komandām būtu vairāk laiks sagatavoties posmam.

Tikmēr Itālijas transporta ministrs paziņojis, ka aicinās pārcelt Emīlijas-Romanjas Grand Prix norisi.