Saistībā ar nopietno plūdu situāciju Itālijā, Formula 1 čempionāts paziņojis par šajā nedēļas nogalē plānotā Emīlijas-Romanjas Grand Prix posma Imolas trasē atcelšanu.

Jau ziņojām, ka Imolas trasē un apkārtnē pēdējās dienās sākušies pamatīgi plūdi, kā rezultātā, nu pieņemts oficiāls lēmums par šīs nedēļas gaidāmā posma atcelšanu. Pagaidām gan nav ziņots, vai posms tiks atcelts pilnībā vai arī pārcelts uz kādu citu datumu.

Pēc diskusijām starp Formula 1 organizatoriem, FIA prezidentu, attiecīgajām Itālijas valsts iestādēm un vietējiem posma rīkotājiem, nolemts, ka šajā nedēļas nogalē plānoto Grand Prix posmu tomēr nepieciešams pārcelt.

Formula 1 savā paziņojumā skaidro, ka lēmums pieņemts, jo nav iespējams droši nodrošināt pasākuma norisi faniem, komandām un personālam, kā arī šis ir pareizāks lēmums, redzot situāciju apkārtējos reģiona ciemos un pilsētās. Tāpat būtu lieki radīt papildu spiedienu uz ārkārtas dienestiem šajā grūtajā laikā.

REstarts Podkāsts #41

F1 čempionāta prezidents un izpilddirektors Stefano Domenikalli stāsta: “Tā ir liela traģēdija, redzēt, kas noticis ar Imolu un Emīlijas-Romanjas reģionu, pilsētu un reģionu, kur es uzaugu. Manas domas ir ar plūdos cietušajiem un viņu ģimenēm. Tāpat es vēlos izteikt pateicību glābšanas dienestiem, kuri bez atpūtas turpina palīdzēt tiem, kuriem tā ir nepieciešama – viņi ir varoņi un ar viņiem lepojas visa Itālija.”

“Šis lēmums noteikti ir pareizais visiem vietējiem iedzīvotājiem un F1 ģimenei, jo mums ir jānodrošina drošība un mēs nedrīkstam radīt lieku haosu iestādēm, kamēr tās cīnās ar šo briesmīgo situāciju,” tā Domenikalli.