“Ferrari” rūpnīcas vienība šonedēļ gaidāmajās Lemānas 24 stundu sacensībās startēs no pirmās rindas. Ceturtdienas vakarā notikušajā “Hyperpole” kvalifikācijas sesijā pirmo starta vietu izcīnīja itāļu autosportists Antonio Fuoko, kurš savu 499P prototipu sacīkstē dalīs ar Migelu Molinu un Niklasu Nīlsenu.

30 minūtes garajā sesijā piedalījās astoņās ātrākās katras klasers mašīnas no dienu iepriekš notikušās pirmās kvalifikācijas. Fuoko Lemānas apli nobrauca 3 minūtēs un 22.982 sekundēs, kas viņam ļāva pārspēt tuvāko sekotāju par 0.773 sekundēm.

Šī ir pirmā reize 50 gadu laikā, kad “Ferrari” leģendārajās diennakts sacīkstēs startēs no pole position. Pēdējo reizi šāds brīdis tika piedzīvots 1973. gadā, kad pirmo starta vietu izcīnīja Arturo Mercario. Tas bija pēdējais gads, kad “Ferrari” piedalījās Lemānas sacīkstēs vadošajā klasē.

Otrajā vietā ierindojās “Ferrari” pilots Alesandro Pjers Guidi, kurš nodrošināja otro starta vietu. Kopā ar viņu šī gada Lemānā startēs un par uzvaru mēģinās cīnīties Džeimss Kalado, kā arī “Ferrari” rūpnīcas oficiālais F1 rezerves braucējs Antonio Džiovinaci.

Piecas minūtes pirms sesijas beigām nācās izkārt sarkanos karogus, jo ar degošu “Cadillac” prototipu trasē apstājās Sebastjēns Burdē. Sportistam izdevās veiksmīgi izkļūt no mašīnas neskartam, turklāt viņš bija paguvis uzrādīt trešo labāko rezultātu. Tā kā Burdē izraisīja sarkano karogu periodu, šo apļa laiku gan viņam dzēsa. Vēlāk noskaidrojās, ka aizdegšanās iemesls bija augstspiediena degvielas šļaukas pārplīšana.

“Toyota” komanda kvalifikācijas beigās uzlaboja rezultātus, bet cīnīties ar “Ferrari” īsti nespēja. No trešās starta vietas cīņu sāks Brendons Hārtlijs, Sebastjēns Buemī un Rijo Hirakava, bet piektajā vietā startā stāsies Kamui Kobajaši, Hosē Marija Lopess un Ērls Bambers. Starp abām “Toyota” mašīnām kvalifikācijā iespraucās “Porsche”, ko sacensībās pilotēs Mateū Žaminē, Felipe Nasrs un Niks Tenijs.

“Hyperpole” kvalifikācijas rezultāti: