Šarls Leklērs paudis neapmierinātību ar “Ferrari” komandas lēmumu neļaut viņam Kanādas GP kvalifikācijā laikus uzlikt sliku riepas. Tā rezultātā braucējs nespēja kvalificēties pēdējai kārtai.

Kad otrajā kvalifikācijas kārtā Leklērs devās trasē ar pārejas tipa riepām, sportists pa radio ziņoja komandai, ka ir laiks pāriet uz mīkstajiem slikiem. Tomēr viņam tika noteikts uzstādīt apli ar tā brīža riepām un tikai tad doties boksos.

Kad Leklērs beidzot tika pie kārotajām riepām, sākās lietus, līdz ar to viņam neizdevās uzstādīt augstāku rezultātu par vienpadsmito un trešā kvalifikācija gāja secen.

“Ieskriešanās aplī vaicāju pēc slikiem, jo bija skaidrs, ka ir laiks slikiem,” žurnālistiem pēc kvalifikācijas teica Leklērs. “Trase bija sausa. Alekss Albons uzlika slikus ātrāk par visiem un bija skaidri redzams, ka tā ir pareizā izvēle. Tas pat nebija risks vai kas tamlīdzīgs.”

Leklērs neslēpj, ka ir neapmierināts ar kārtējo nepareizo stratēģisko lēmumu no “Ferrari” puses.

“Kaut kāda iemesla dēļ komanda izlēma savādāk,” viņš saka. “Tas arī viss. Šādās situācijās mēs vienkārši padarām savu dzīvi pārāk sarežģītu. Man bija skaidrs viedoklis, bet mēs izlēmām savādāk. Esmu sarūgtināts. Kad trase ir sausa, jābrauc ar slikiem. Es nezinu, kas atgadījās. Mēs nevaram atļauties šādas kļūdas. Es runāšu ar komandu, jo šī nav pirmā reize, kad šādās situācijās tieku nostādīts nepareizajā pusē.”

Jau trešo posmu pēc kārtas Q3 neizdevās iekļūt arī Serhio Peresam. Arī viņš laikus neiebrauca boksos pēc slikiem.

“Tur bija vienkārši haoss,” paskaidro “Red Bull” pilots. “Ja būtu iebraucis pitstopā pusapli ātrāk, viss būtu savādāk. Bet bija pusapli vēlāk un arī pozīcija trasē bija patiešām slikta, jo priekšā brauca viens no “Alfa Romeo” pilotiem.”

Kanādas GP kvalifikācijas video apskats >>