Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) veikusi izmaiņas riepu lietošanas noteikumos, lai izvairītos no Baku atkārtojuma, kad Lando Norisam sprinta kvalifikācija noslēdzās priekšlaicīgi, jo viņš nebija sataupījis nelietotu riepu komplektu.

Sākotnējie noteikumi paredzēja, ka sprinta kvalifikācijā drīkst piedalīties tikai ar nelietotiem riepu komplektiem – pirmajās divās kārtās vidējās cietības riepām, bet izšķirošajā ar mīkstāko komplektu.

Vairākas komandas nolēma, ka mīkstākā sastāva riepas lietderīgāk būtu lietot piektdien, kad notiek vienīgā treniņu sesija, kā arī kvalifikācija galvenajām sacīkstēm. Tā rezultātā Azerbaidžānā Lando Noriss iekļuva SQ3, taču jau laicīgi zināja, ka trasē vairs nedosies, jo nebija sataupījis nelietotu mīkstākā sastāva riepu komplektu. Līdzīgā situācijā nonāktu arī Juki Cunoda, ja kvalificētos labāko desmitniekā.

Pēc FIA veiktajām izmaiņām trešajā sprinta kvalifikācijas kārtā braucējiem būs iespēja startēt ar lietotām mīkstā sastāva riepām, līdz ar to, ja jauni komplekti nav sataupīti, katra komanda varēs izvēlēties, vai sūtīt braucējus trasē ar lietotām riepām, vai palikt boksos un sataupīt riepas atlikušajai nedēļas nogalei, samierinoties ar startu no desmitnieka beigām sprintā.

Atbilstoši noteikumiem FIA bija tiesības veikt izmaiņas līdz 1. augustam, ja vismaz 8 komandas tās atbalsta. Šai gadījumā tikai viena no desmit komandām nevēlējās mainīt noteikumus, līdz ar to FIA spēra nepieciešamo soli, lai sprinta kvalifikācija būtu aizraujošāka.

Šajā nedēļas nogalē Austrijas posma sprinta kvalifikācija risināsies sestdien pl. 13:00 pēc Latvijas laika, bet sprinta sacīkste paredzēta pl. 17:30.