“Aston Martin” komanda noslēgusi sadarbības līgumu ar smērvielu piegādātāju “Valvoline” un šajā nedēļas nogalē Lielbritānijas F1 posmā startēs ar mainīta dizaina mašīnām.

Lorensa Strola komandas sponsora “Aramco” paspārnē esošais uzņēmums “Valvoline Global” būs “Aston Martin” ilgtermiņa sadarbības partneris smērvielu piegādes jomā.

Tam par godu Silverstounas trasē Fernando Alonso un Lensa Strola mašīnas priekšējo antispārnu, dzinēja pārsegu un sānus rotās “Valvoline” logo un krāsas. Šāds krāsojums gan tiks izmantots tikai uz gaidāmo posmu, kamēr sadarbība tiks turpināta arī pēc tam.

“Aston Martin” komandas galvenais partneris “Aramco” šogad iegādājās amerikāņu uzņēmumu “Valvoline”, par darījumu samaksājot 2.43 miljardus eiro. Tiek ziņots, ka ar F1 komandu tas sadarbosies arī 2026. gadā, kad tiks uzsākta “Honda” motoru izmantošana.

“Valvoline” ir sena pagātne autosportā, kas datējama jau ar šī sporta veida pirmsākumiem 19. gadsimta beigās. Uzņēmuma nosaukums un krāsas nereti bijušas redzamas ASV vadošajos autosacīkšu seriālos NASCAR un “IndyCar”. “Valvoline” arī sponsorēja Marko Andreti pārstāvēto F1 komandu “Lotus” pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu beigās. Pēdējo reizi šajā čempionātā uzņēmums bija iesaistījies kā smērvielu piegādātājs “Marussia” komandai.