Notikumiem bagātā kvalifikācijā Silverstounas trasē šodien uzvaru izcīnīja sezonas līderis Makss Verstapens no “Red Bull” komandas. Tikmēr pārsteidzošu sniegumu nodemonstrēja “McLaren” vienība, Lando Norisam uz Lielbritānijas GP sacīksti sasniedzot otro, bet Oskaram Piastri – trešo starta vietu.

Izšķirošajā kvalifikācijas kārtā Verstapens bija vienīgais no desmit pilotiem, kas devās trasē ar jaunām mīkstā sastāva riepām, ko bija izdevies sataupīt. Pirmajā mēģinājumā viņš sasniedza laiku 1:27.084, tomēr ar to nepietika, lai izcīnītu pole position.

Vēlāk vietējos skatītājus sajūsmināja Noriss, izvirzoties pirmajā pozīcijā. Taču pirmā starta vieta viņam izpalika, jo Verstapenam izdevās rezultātu otrajā mēģinājumā uzlabot līdz 1:26.961. Jebkurā gadījumā “McLaren” padevās negaidīti labs sniegums, Norisam ierindojoties otrajā, bet sezonas debitantam Piastri – trešajā pozīcijā.

Ceturtajā pozīcijā kvalificējās Šarls Leklērs, aiz sevis atstājot “Ferrari” komandas biedru Karlosu Saincu. “Mercedes” vienība ierindojās nākamajās pozīcijās, Džordžam Raselam ieņemot sesto, bet Luisam Hamiltonam – septīto vietu. Atkal pozitīvi pārsteidza Alekss Albons ar “Williams” mašīnu, spējot iesaistīties cīņā par augstām vietām un beigās uzrādot astoto rezultātu. Viņš bija ātrāks par Fernando Alonso un Pjēru Gazlī, kuri noslēdza pirmo desmitnieku.

Kvalifikācija startēja vēl mitrā trasē, bet asfalts nožuva un lietus neatgriezās. Diemžēl jau pirmajā kārtā nācās palikt Serhio Peresam, kuram kārtējo reizi nāksies startēt no zemas pozīcijas.

Sacīkstes sākums svētdien plkst. 19:00.

Lielbritānijas GP kvalifikācija: