Zviedru video straumēšanas platforma ‘Viaplay’ informējusi fondu biržas pārvaldītājus NASDAQ par aiziešanu no Baltijas tirgus, kas skars F1 līdzjutējus Latvijā.

‘Viaplay’ Baltijas tirgū ienāca 2021. gada martā un jau pirmajā gadā skatītājiem Latvijā piedāvāja iespēju F1 sacīkstes vērot tiešraidē. Pagaidām gan līdzjutējiem vēl nav jāsatraucas par nedēļas nogalē gaidāmo Ungārijas posmu, jo aiziešana no Baltijas tirgus gaidāma vēlāk.

Uzņēmuma izplatītajā paziņojumā vēstīts, ka tas turpmāk koncentrēsies uz Ziemeļvalstu un Nīderlandes tirgiem, kā arī partneru platformām domāto programmu “Viaplay Select”.

Šobrīd F1 skatītājiem Latvijā ir divas opcijas, lai sekotu spraigajām cīņām trasē un piedzīvotu Maksa Verstapena dominanci – ‘Viaplay’ un ‘F1TV’ video straumēšanas platformas.

Par galveno ‘Viaplay’ platformas priekšrocību uzskatāma iespēja sacīkstes vērot latviešu valodā. Šobrīd vēl nav skaidrs, vai ‘F1TV’ paliks kā vienīgā oficiālā un legālā opcija, vai tomēr tiesības translēt sacensības iegādāsies kāda cita platforma.

Šobrīd ‘F1TV Pro’ paka maksā 64.99 EUR gadā (vai 7.99 EUR mēnesī), kamēr ‘F1TV Access’, kur sacensības pieejamas vien atkārtojumā ir ievērojami lētāka – 26.99 EUR gadā (2.99 EUR mēnesī). Cenas norādītas Latvijas teritorijā un dažādās valstīs var atšķirties. Papildus iespējām sekot sacīkstēm, datiem no trases, katra braucēja kamerai un radio, ‘F1TV’ piedāvā arī plašu raidījumu, dokumentālo filmu un vēsturisku sacīkšu klāstu, kā arī iespēju sekot Formula 2, Formula 3 un Porsche Supercup čempionātiem.